Јан 17 20:30 ГРУПА Х 2022/2023 ТУНИС 21 ДАНСКА 34 Јан 17 18:00 ГРУПА Х, IV ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 БЕЛГИЈА 28 БАХРЕИН 30 Јан 16 20:30 ГРУПА Г 2022/2023 МУЛТИФУНКЦИОНАЛНА АРЕНА БУДИМПЕШТА ХРВАТСКА 36 МАРОКО 24 Јан 17 18:00 ГРУПА Г, IV ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ЕГИПЕТ 35 САД 16 Јан 17 20:30 ГРУПА Ф, III ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ХОЛАНДИЈА 26 НОРВЕШКА 27 Јан 17 18:00 ГРУПА Ф 2022/2023 МАКЕДОНИЈА 26 АРГЕНТИНА 35 Јан 17 18:00 ГРУПА Е 2022/2023 АЛЖИР 21 ГЕРМАНИЈА 37 Јан 18 18:36 II ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ПОРТУГАЛИЈА 28 БРАЗИЛ 28 Јан 18 18:42 I ГРУПА - ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ШПАНИЈА 27 ПОЛСКА 23 Јан 18 18:40 I ГРУПА - ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ФРАНЦИЈА 35 ЦРНА ГОРА 24 Јан 18 18:39 II ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ЗЕЛЕН 'РТ 30 ИСЛАНД 40 Јан 18 18:33 I ГРУПА - ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ИРАН 21 СЛОВЕНИЈА 38 Јан 19 08:16 III ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 КАТАР 30 ХОЛАНДИЈА 32 Јан 18 18:43 II ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ШВЕДСКА 37 УНГАРИЈА 28 Јан 19 08:22 III ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 НОРВЕШКА 31 СРБИЈА 28 Јан 19 08:21 IV ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ДАНСКА 32 ХРВАТСКА 32 Јан 19 08:20 III ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ГЕРМАНИЈА 39 АРГЕНТИНА 19 Јан 19 08:18 IV ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ЕГИПЕТ 33 БЕЛГИЈА 28 Јан 19 08:17 IV ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 САД 27 БАХРЕИН 32 Јан 20 17:07 II ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 БРАЗИЛ 25 УНГАРИЈА 28 Јан 20 17:06 I ГРУПА - ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 СЛОВЕНИЈА 26 ШПАНИЈА 31 Јан 20 17:04 II ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ПОРТУГАЛИЈА 23 ЗЕЛЕН 'РТ 35 Јан 20 17:11 I ГРУПА - ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 МУЛТИФУНКЦИОНАЛНА АРЕНА БУДИМПЕШТА ЦРНА ГОРА 20 ПОЛСКА 27 Јан 20 17:10 II ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 МУЛТИФУНКЦИОНАЛНА АРЕНА БУДИМПЕШТА ИСЛАНД 30 ШВЕДСКА 35 Јан 20 17:08 I ГРУПА - ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ИРАН 29 ФРАНЦИЈА 41 Јан 20 17:19 III ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ХОЛАНДИЈА 26 ГЕРМАНИЈА 33 Јан 20 17:18 III ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 КАТАР 17 НОРВЕШКА 30 Јан 20 17:15 IV ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 МУЛТИФУНКЦИОНАЛНА АРЕНА БУДИМПЕШТА ХРВАТСКА 34 БЕЛГИЈА 26 Јан 20 17:14 III ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 СРБИЈА 28 АРГЕНТИНА 22 Јан 20 17:13 IV ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 БАХРЕИН 22 ЕГИПЕТ 26 Јан 22 16:21 I ГРУПА - ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 МУЛТИФУНКЦИОНАЛНА АРЕНА БУДИМПЕШТА ЦРНА ГОРА 23 СЛОВЕНИЈА 31 Јан 20 17:20 IV ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 САД 24 ДАНСКА 33 Јан 22 21:45 I ГРУПА - ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ФРАНЦИЈА 28 ШПАНИЈА 26 Јан 22 16:27 II ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ШВЕДСКА 32 ПОРТУГАЛИЈА 30 Јан 22 16:25 I ГРУПА - ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ИРАН 22 ПОЛСКА 26 Јан 22 16:24 II ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 БРАЗИЛ 37 ИСЛАНД 41 Јан 22 16:22 II ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ЗЕЛЕН 'РТ 30 УНГАРИЈА 42 Јан 23 15:59 III ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ГЕРМАНИЈА 26 НОРВЕШКА 28 Јан 23 15:58 IV ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ЕГИПЕТ 25 ДАНСКА 30 Јан 23 15:57 III ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 СРБИЈА 32 ХОЛАНДИЈА 30 Јан 23 15:56 IV ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 МУЛТИФУНКЦИОНАЛНА АРЕНА БУДИМПЕШТА ХРВАТСКА 43 БАХРЕИН 32 Јан 23 15:55 IV ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 САД 24 БЕЛГИЈА 22 Јан 23 15:53 III ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 КАТАР 22 АРГЕНТИНА 26

Тиквеш без црногорскиот голман – Брауновиќ нема работна дозвола!

Тимот на Тиквеш од Кавадарци на стартот на разигрувањето за титулата во македонската Суперлига ќе биде без црногорскиот чувар на мрежата Јагош Брауновиќ, кој...

Тиквеш без црногорскиот голман – Брауновиќ нема работна дозвола!

Тимот на Тиквеш од Кавадарци на стартот на разигрувањето за титулата во македонската Суперлига ќе биде без црногорскиот чувар на мрежата Јагош Брауновиќ, кој...

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА

СУПЕР ЛИГА ГРУПА А

Поз Екипа Н П Р Л Б
1 14 14 0 0 42
2 14 11 0 3 33
3 14 10 0 4 30
4 14 8 1 5 25
5 14 5 2 7 17
6 14 4 1 9 13
7 14 1 0 13 3
8 14 1 0 13 3
Поз Екипа Н П Р Л Б
1 14 13 1 0 40
2 14 10 2 2 32
3 14 9 1 4 28
4 14 9 1 4 28
5 14 6 0 8 18
6 14 3 0 11 9
7 14 1 2 11 5
8 14 1 1 12 4

ЖЕНСКА ЛИГА ГРУПА А

Поз Екипа Н П Р Л Б
1 14 12 0 2 36
2 14 12 0 2 36
3 14 11 0 3 33
4 14 8 1 5 25
5 14 5 0 9 15
6 14 3 2 9 11
7 14 3 0 11 9
8 14 0 1 13 1

ЖЕНСКА ЛИГА ГРУПА Б

ПозЕкипаНПРЛБ
112120036
212100230
31270521
41270521
5123099
6123099
71200120

Поз Екипа Н П Р Л Б.
1 10 8 0 2 16
2 10 7 2 1 16
3 10 6 2 2 14
4 10 4 3 3 11
5 10 4 1 5 9
6 10 3 2 5 8
7 10 2 1 7 5
8 10 0 1 9 1

Поз Екипа Н П Р Л Б.
1 10 9 1 0 19
2 10 9 0 1 18
3 10 6 0 4 12
4 10 4 2 4 10
5 10 4 0 6 8
6 10 3 1 6 7
7 10 2 0 8 4
8 10 1 0 9 2

Поз Екипа Н П Р Л Б.
1 0 0 0 0 0
2 0 0 0 0 0
3 0 0 0 0 0

Поз Екипа Н П Р Л Б.
1 0 0 0 0 0
2 0 0 0 0 0
3 0 0 0 0 0

Поз Екипа Н П Р Л Б.
1 6 5 0 1 10
2 6 4 0 2 8
3 6 4 0 2 8
4 6 2 0 4 4
5 6 2 0 4 4
6 6 1 0 5 2

Поз Екипа Н П Р Л Б.
1 6 5 0 1 10
2 6 4 0 2 8
3 6 3 0 3 6
4 6 2 1 3 5
5 6 2 0 4 4
6 6 1 1 4 3

Поз Екипа Н П Р Л Б.
1 6 5 0 1 10
2 6 4 0 2 8
3 6 4 0 2 8
4 6 3 0 3 6
5 6 1 1 4 3
6 6 0 1 5 1

Поз Екипа Н П Р Л Б.
1 6 6 0 0 12
2 6 4 0 2 8
3 6 3 1 2 7
4 6 2 1 3 5
5 6 1 1 4 3
6 6 0 1 5 1

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Камбек на Суси и Велковски, пелистерци бркаат бодови во Архус

Тимот на Еурофарм Пелистер денеска им се враќа на обврските во Лигата на Европа и ќе излезе на мегдан на данскиот Скандерборг Архус. Стратегот Ларс...

Повеќе вести од првенства

пишува Билјана Благоеска Петрушева
#ФОТО/ВИДЕО

„Арпад Штербик е ‘виновен’ што не освоив титула во Лигата на...

Легендарниот Ивано Балиќ во интервју за медиа тимот на ЕХФ ја раскажа својата животна и спортска приказна. Средниот бек од Хрватска во богатата кариера нема титула во Лигата на шампионите, иако беше блиску со шпанскиот тим Портланд Сан Антонио. „Портланд Сан...

video

Лазаров: Ќе се обидеме да го запреме Стеинс (ВИДЕО)

https://www.youtube.com/watch?v=0QqkETGD-yw&ab_channel=24%D0%A0%D0%90%D0%9A%D0%9E%D0%9C%D0%95%D0%A2%D0%A2%D0%92

МВП на 14. коло од Супер машката лига – Бојан Блажески (Бутел Скопје)

Голманот на Бутел Скопје, Бојан Блажески, го доби признанието за најкорисен играч, односно МВП на 14 коло од Супер машката лига. Блажески освои околу 35% од гласовите, а второпласираниот Владимир Бојаниќ собра околу 29% од гласовите. Чуварот на мрежата на Бутел со 12 интервенции беше меѓу најзаслужните за триумфот над Алкалоид. Во...

Според Вас, кој ракометар го одбележа 12. коло од машката Суперлига 2022/2023?

Давор Шокоски - лев бек - Прилеп
64.35%
Данило Михајлевиќ - голман - Пролет
21.04%
Михаил Аларов - пивот - Пролет
8.09%
Мице Шилегов - десно крило - Голден Арт
2.04%
Марти Ивановски - среден бек - Еурофарм Пелистер 2
1.87%
Филип Николов - десен бек - Бутел Скопје
1.35%
Дејан Манасков - лево крило - Вардар
1.26%