РК СТРУГА

СУПЕР ЛИГА

ПозЕкипаGDНПРЛБ
140440012
22643019
3143019
41142117
51342026
6-2241033
7-3540131
8-3440040

РК СТРУГА

Еден од најдолготрајните клубови во Македонија, својот кам-бек меѓу елитата во македонската лига го направи во сезоната 2017/2018. Со нова амбицизона управа и млади локални ракометари Струга продолжува да создава млади ракометари и им нуди шанса преку овој клуб да се промовираат и афирмираат со својот квалитет.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ ЗА ЕКИПАТА

Драма и реми во Струга – Тутенкоски ги спаси домашните од пораз!

Екипите на Струга и Прилеп во рамки од 4. коло од Суперлигата одиграа неизвесен натпревар до самиот крај, а исходот од големата борба заврши...

Бутел ја доби драмата со Струга

Ракометарите на Бутел во неизвесен натпревар до самиот крај успеаја да триумфираат против незгодниот состав на Струга, се резултат 27:25 (13:12) во натпревар од...

Струга со „два од два“ – падна и Вардар Неготино!

Ракометарите на Струга ја забележаа и втората победа во новата сезона од Суперлигата. По Куманово, избраниците на Жарко Ферукоски на домашен терен прославија триумф...