РК СТРУГА

СУПЕР ЛИГА

Суперлига
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 МеталургМеталург 15 13 2 0 515:374 141 41
2 Охрид 2013Охрид 2013 15 12 1 2 424:335 89 37
3 Бутел СкопјеБутел Скопје 16 12 1 3 429:377 52 37
4 Пролет 62Пролет 62 16 11 2 3 510:412 98 35
5 РадовишРадовиш 15 7 1 7 432:441 -9 22
6 Вардар ЈуниорВардар Јуниор 16 7 0 9 430:477 -47 21
7 Еурофарм Пелистер 2Еурофарм Пелистер 2 15 5 2 8 391:396 -5 17
8 Металург 2Металург 2 16 2 1 13 437:525 -88 7
9 СтругаСтруга 15 1 1 13 347:457 -110 4
10 РаботничкиРаботнички 15 1 1 13 416:537 -121 4

РК СТРУГА

Еден од најдолготрајните клубови во Македонија, својот кам-бек меѓу елитата во македонската лига го направи во сезоната 2017/2018. Со нова амбицизона управа и млади локални ракометари Струга продолжува да создава млади ракометари и им нуди шанса преку овој клуб да се промовираат и афирмираат со својот квалитет.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ ЗА ЕКИПАТА

ДРАМА во финишот: Струга за гол подобра од Металург 2

Екипите на Струга и Металург 2 одиграа интересен и неизвесен натпревар од почеток до крај во рамки на 17. коло од Супер лигата. Во...

Гледајте ги ВО ЖИВО натпреварите Струга – Металург 2 и Бутел – Пролет (ЛИНКОВИ)

Денеска и утре се игра претпоследното 17. коло во машката Суперлига, по кое нема да има никакви поголеми промени на табелата. Веќе се знаат сите...

Охрид и понатаму доминира во „езерското дерби“

Во натпревар кој требаше да биде „езерско дерби“ Охрид и Струга одиграа според очекувањата, но без поголема неизвесност откако домашните ја оправдаа улогата на...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Охрид и Струга (ЛИНК)

Со двете одиграни средби вчера на кои фаворитите Бутел Скопје и Пролет остварија победи, денеска продолжуваат натпреварите од 16 коло во Суперлигата. Тимот на Охрид...

Андоновски: Очекувам полна сала, а ние ќе сториме сè да ги задоволиме апетитите на...

Големите ривали Охрид и Струга утре по вторпат оваа сезона ќе ги одмерат силите во  Суперлига на Македонија. Без оглед на моменталната состојба на табелата,...