РК ПРИЛЕП

СУПЕР ЛИГА

ПозЕкипаНПРЛБ
11290327
21281325
31271422
41261519
51251616
6123099
71220106

РК ПРИЛЕП

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ ЗА ЕКИПАТА

Кузманоски ги собра прилепчани, почнаа летните „маки“ за ракометарите

На списокот на екипи кои стартуваа со тренинзите за новата сезона се приклучи и тимот на Прилеп, кој денеска почна со работа. Тренерот Горан Кузманоски...

Прилепчани ги „палат“ моторите на 27 јули

Тимот на Прилеп, кој минатата сезона избори опстанок како првопласиран во плеј-аутот од Суперлигата, се подготвува за претстојните предизвици во новата сезона. Под водство на...

Турнирот „Миле Нешкоски“ со пет македонски и една екипа од странство

Меморијалниот турнир „Миле Нешкоски“ по една година пауза повторно се враќа на сцената и ќе се одржи пред стартот на новата сезона. Од 31 август...

Меморијалниот турнир „Миле Нешкоски“ само со екипи од Македонија

Пред почетокот на новата сезона во Прилеп годинава одново ќе се одржи Меморијалниот турнир „Миле Нешкоски“, кој минатата година не можеше да се одржи...

Прилеп се засили на десен бек – потпиша српски двометраш

После Христијан Милошески и неколкуте продолжени договори со најискусните ракометари, тимот на Прилеп договори и десен бек. За наредната сезона ќе смета на услугите и...