РК ПРИЛЕП

СУПЕР ЛИГА

СУПЕРЛИГА ГРУПА А

ПозЕкипаGDНПРЛБ
114514131040
28514110333
38314110333
4-121470721
5-11460818
6-731441913
7-881412115
8-1391402122

РК ПРИЛЕП

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ ЗА ЕКИПАТА

Три екипи во битка за директен опстанок во елитата

Утре со натпреварот меѓу Скопје и Мулти Есенс ќе започне претпоследното, 13. коло во суперлигашкиот плеј-аут. Како што е познато, екипите на Куманово, Прилеп и...

Ангелески: Ќе го дадеме максимумот и на последните два меча

Екипата на Прилеп се наоѓа на чекор до задржување на суперлигашкиот статус за следната натпреварувачка сезона. Тимот предводен од Божидар Мојсов на две кола пред...

МВП НА 12. КОЛО ОД ПЛЕЈ-ОФ/АУТ ВО СУПЕР ЛИГАТА – ИВАН АНГЕЛЕСКИ (ПРИЛЕП)

Членот на Прилеп, Иван Ангелески, го доби признанието за најкорисен играч, односно МВП на 12. коло од суперлигашкиот плеј-оф/аут. Голманот, кој од натпревар во натпревар...

Шабановиќ: Сега полесно се дише, останува да дадеме 100% и на последните два меча!

Ракометарите на Прилеп во рамки од 12. коло од суперлигашкиот плеј-аут на свој терен славеа над Куманово со 27:24. Прилепчани со оваа победа обезбедија најмалку...

Прилеп обезбеди најмалку бараж – Куманово падна под Марковите Кули

Две екипи кои се борат да останат во елитата - Прилеп и Куманово, денеска по вторпат се сретнаа во рамки од 12. коло од...