ФОТО

video

Манасков експресно ги демантираше Романците – нема преселба во Динамо Букурешт (ФОТО)

Репрезентативецот на Македонија, Дејан Манасков, преку социјалните мрежи ги демантираше романските медиуми по веста дека од следната сезона ќе го засили амбициозниот проект на Динамо Букурешт. Романските медиуми веќе го преселија Манасков од Веспрем во...
video

Мајиќ со емотивна посвета: Браќа мои, знам дека сте горди на нас (ФОТО)

Бутел Скопје забележа нова победа во суперлигашкиот плеј-оф, откако славеше над Охрид со 19-17 и е многу блиску до освојување на третото место оваа сезона. Левото крило Мирко Мајиќ и оваа победа им ја посвети...
video

Карачиќ и Дисингер не го забораваат Вардар – им честитаа на „црвено-црните“ (ФОТО)

Во Битола Вардар денес славеше победа со 23:26 со која „црвено-црните“ стигнаа на чекор од нова титула во домашното првенство. Поранешните вардарци Игор Карачиќ и Кристијан Дисингер кои освојуваа титули во во дресот на Вардар...
video

Капитенот Периќ порача: Велковски е со нас (ФОТО)

Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечерва имаат историска шанса да ја освојат титулата во македонското првенство. Тоа ќе мора да го направат без капитенот Јосип Периќ, кој е повреден, како и без Мартин Велковски, кој имаше...
video

Промовирана официјалната топка за ЕП во Македонија (ФОТО)

Женската репрезентација на Македонија ги доби Франција, Холандија и Романија за ривали на Европското првенство. Покрај ждрепката што беше извршена во Љубљана, на истиот настан беше промовирана и официјалната топка со која ќе се играат...
video

Мајиќ емотивен: Победата им ја посветуваме на браќата Божиновски и Тот (ФОТО)

Ракометарите на Бутел во рамки од 6. коло од плеј-оф фазата во Супер машката лига славеа на свој терен против конкурентот за 3 место, Еурофарм Пелистер 2, со резултат 28:19 (13:11). Предводени од голманот...
video

Ракометарките не беа сами, имаа македонска поддршка среде Норвешка (ФОТО)

Женската репрезентација на Македонија го одигра последниот натпревар во ЕХФ Евро Купот на гости кај Норвешка. Македонските ракометарки не беа сами во Бекестуа, бидејќи на трибините беа присутни повеќе поддржувачи на нашата селекција. Меѓу нив беа...
video

Ракометарки „вапцаа“ јајца во сала (ФОТО)

Четири натпревари ги делат ракометарките на Рапид Букурешт од освојуваето на титулата во домашното првенство, а девојките пронајдоа начин како да се опуштат во празничниот дух. Лаура Попа, Елена Воицу, Дорина Корсос и Клаудија Константинеску...
video

ПОСЛЕДЕН ТАНЦ НА „БАЛЕРИНАТА“: 7.000 навивачи, вардарци, другарите…го испратија Стоилов во репрезентативна пензија (ФОТО)

Македонската репрезентација од октомври кога ќе почнат квалификациите за ЕП 2024 ќе има нов капитен. Тоа ќе се случи бидејќи Лазаров најави дека ќе се повлече од терените, а Стоилов ја најави репрензентативната пензија. Легендарниот пивот...
video

Филип Лазаров до Миркуловски: Беше чест и задоволство да се игра со тебе (ФОТО)

Еден од ракометарите кои со репрезентацијата на Македонија го освои 5. место на Европското првенство во Србија (2012), Филип Лазаров, присуствуваше на вчерашниот натпревар меѓу Македонија и Чешка, натпревар, кој заврши со среќен крај...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ