ГРК ТИКВЕШ 2014

СУПЕР ЛИГА

ПозЕкипаНПРЛБ
11290327
21281325
31271422
41261519
51251616
6123099
71220106

ГРК ТИКВЕШ 2014 

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ ЗА ЕКИПАТА

Тиквеш запали „мотори“, на 1 август заминува на Копаоник

Ракометарите на Тиквеш во Кавадарци ги започнаа подготовките за новата суперлигашка сезона што ќе стартува на почетокот на септември. Во изменет лик, со нов шеф...

Тиквеш ангажира уште еден пивот: Потпиша Марко Трајковски

Екипата на Тиквеш во новата сезона ќе има неколку нови ракометари, а меѓу нив ќе бидат и двајца пивоти од кои еден е од...

Тиквеш има нов пивот, доаѓа екс младински репрезентативец на Србија

Екипата на Тиквеш се засилува за следната сезона, а во клубот пристига и ракометарот од Србија, Никола Стефановиќ кој има 21 година. Станува збор за...

Тиквеш има нов плејмејкер – доаѓа Гичев, соработката ја продолжи Симиќ

Кавадаречки Тиквеш продолжува со формирањето на играчкиот ростер за новата сезона во која ќе бие суперлигашки битки. Ново име во составот што ќе биде предводен...

Јанчев го продолжи договорот со Тиквеш, во Кавадарци доаѓа и Соколов

Кавадаречки Тиквеш го потврди доаѓањето на левиот бек Борче Соколов, кој минатите три сезони настапуваше за состаавот на Охрид. Практично Соколов се враќа дома бидејќи...