ГРК ТИКВЕШ 2014

СУПЕР ЛИГА

ПозЕкипаGDНПРЛБ
114114131040
24814102232
3441491428
4241491428
5-251460818
6-661430119
7-711412115
8-951411124

ГРК ТИКВЕШ 2014 

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ ЗА ЕКИПАТА

Пивотот се враќа во Македонија: Анастасовски пред потпис со Тиквеш!

Екипата на Тиквеш од Кавадарци би требало да добие големо засилување пред стартот на вториот дел од натпреварувачката сезона 2022/23. Станува збор за кружниот напаѓач...

Стефан Дрогришки се сели во Охрид

Поранешниот репрезентативец на Македонија, Стефан Дрогришки по една и пол сезона заминува од кавадаречки Тиквеш. Тој ќе го засили амбициозниот Охрид предводен од Горан Андоновски,...

Тиквеш се пофали со нов ракометар – потпиша Здравко Постолов

Тимот на Тиквеш од Кавадарци се пофали со првото зимско засилување. Станува збор за левиот бек Здравко Постолов, кој досега беше дел од Радовиш. Постолов...

Тиквеш ја наполни мрежата на Кичево

Ракометарите на Тиквеш лесно ја минаа првата пречка во Купот на Македонија и се пласираа во осминафиналето, откако славеа убедливо над прволигашот Кичево со...

Висок триумф на пелистерци во Кавадарци, први низ целта до плеј-оф

Ракометарите на Еурофарм Пелистер во рамки од претпоследното коло од Суперлигата на гостувањето во Кавадарци кај Тиквеш со одличната игра во вторите 30 минути...