МРК КУМАНОВО

СУПЕРЛИГА

ПозЕкипаНПРЛБ
114140042
214110333
314100430
41481525
51452717

РК Куманово

МРК Куманово, од Куманово, е македонски ракометен клуб кој се натпреварува во македонската Суперлига во сезоната 2022/2023.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ ЗА ЕКИПАТА

Куманово не запира, се засили со нов интернационалец!

Екипата на Куманово, која ќе се бори за опстанок во Супер лигата, го промовираше третото засилување за вториот дел од натпреварувачката сезона 2022/23. Ново име...

Куманово со ново засилување, донесе црногорски интернационалец!

Екипата на Куманово, која ќе игра во плеј-аут фазата, го ангажираше второто засилување за продолжението од натпреварувачката сезона 2022/23. По ангажирашето на српскиот интернационалец Никола...

Имаше понуди од Франција, Шпанија и Израел, но ќе остане во Куманово

Еден од најдобрите стрелци во регуларниот дел од сезоната во Суперлигата, Вучко Мрвовиќ реши да остане во редовите на Куманово. Мрвовиќ за пролетниот дел од...

Игор Котевски (нај)блиску до клупата на Куманово

Македонската легенда Игор Котевски е најблиску до тренерската столица на новиот суперлигаш Куманово, тимот што ќе разигрува за опстанок во македонската елита. Кумановци се...

Куманово ќе бара нов тренер – Димковски замина од клубот

Екипата на Куманово, која во оваа сезона се врати во македонската елита по долга пауза, во пролетниот дел од сезоната ќе биде предводена од...