МРК КУМАНОВО

СУПЕРЛИГА

ПозЕкипаНПРЛБ
114131040
214110333
314110333
41470721
51460818

РК Куманово

МРК Куманово, од Куманово, е македонски ракометен клуб кој се натпреварува во македонската Суперлига во сезоната 2022/2023.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ ЗА ЕКИПАТА

Шабановиќ: Сега полесно се дише, останува да дадеме 100% и на последните два меча!

Ракометарите на Прилеп во рамки од 12. коло од суперлигашкиот плеј-аут на свој терен славеа над Куманово со 27:24. Прилепчани со оваа победа обезбедија најмалку...

Прилеп обезбеди најмалку бараж – Куманово падна под Марковите Кули

Две екипи кои се борат да останат во елитата - Прилеп и Куманово, денеска по вторпат се сретнаа во рамки од 12. коло од...

Бикоски: Против Куманово очекувам три бода – ќе играме гордо како и досега!

Екипата на Прилеп денеска пред својата публика ќе го пречека еден од директните ривали во борбата за опстанок, тимот на Куманово. Прилепчани, исто како и...

Кумановци ја презедоа челната позиција во плеј-аутот

Ракометарите на Куманово со победата над Скопје од 32:25 во 10. коло од суперлигашкиот плеј-аут дојдоа до 26 бодови на свое конто и ја...

МВП НА 7. КОЛО ОД ПЛЕЈ-ОФ/АУТ ВО СУПЕР ЛИГАТА – СТЕФАН АТАНАСОВСКИ (КУМАНОВО)

Ракометарот на Куманово, Стефан Атанасовски, го доби признанието за најкорисен играч, односно МВП на 7. коло од суперлигашкиот плеј-оф/аут. Кружниот напаѓач на натпреварот против дебитантот...