Јан 17 18:00 ГРУПА Ф 2022/2023 МАКЕДОНИЈА 26 АРГЕНТИНА 35 Јан 17 18:00 ГРУПА Е 2022/2023 АЛЖИР 21 ГЕРМАНИЈА 37 Јан 17 20:30 ГРУПА Е, III ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 КАТАР 24 СРБИЈА 34 Јан 17 20:30 ГРУПА Х 2022/2023 ТУНИС 21 ДАНСКА 34 Јан 17 18:00 ГРУПА Х, IV ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 БЕЛГИЈА 28 БАХРЕИН 30 Јан 16 20:30 ГРУПА Г 2022/2023 МУЛТИФУНКЦИОНАЛНА АРЕНА БУДИМПЕШТА ХРВАТСКА 36 МАРОКО 24 Јан 17 18:00 ГРУПА Г, IV ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ЕГИПЕТ 35 САД 16 Јан 18 18:42 I ГРУПА - ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ШПАНИЈА 27 ПОЛСКА 23 Јан 18 18:36 II ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ПОРТУГАЛИЈА 28 БРАЗИЛ 28 Јан 19 08:16 III ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 КАТАР 30 ХОЛАНДИЈА 32 Јан 18 18:43 II ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ШВЕДСКА 37 УНГАРИЈА 28 Јан 18 18:40 I ГРУПА - ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ФРАНЦИЈА 35 ЦРНА ГОРА 24 Јан 18 18:39 II ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ЗЕЛЕН 'РТ 30 ИСЛАНД 40 Јан 18 18:33 I ГРУПА - ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ИРАН 21 СЛОВЕНИЈА 38 Јан 19 08:22 III ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 НОРВЕШКА 31 СРБИЈА 28 Јан 19 08:21 IV ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ДАНСКА 32 ХРВАТСКА 32 Јан 19 08:20 III ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ГЕРМАНИЈА 39 АРГЕНТИНА 19 Јан 19 08:18 IV ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ЕГИПЕТ 33 БЕЛГИЈА 28 Јан 19 08:17 IV ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 САД 27 БАХРЕИН 32 Јан 20 17:10 II ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 МУЛТИФУНКЦИОНАЛНА АРЕНА БУДИМПЕШТА ИСЛАНД 30 ШВЕДСКА 35 Јан 20 17:08 I ГРУПА - ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ИРАН 29 ФРАНЦИЈА 41 Јан 20 17:07 II ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 БРАЗИЛ 25 УНГАРИЈА 28 Јан 20 17:06 I ГРУПА - ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 СЛОВЕНИЈА 26 ШПАНИЈА 31 Јан 20 17:04 II ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ПОРТУГАЛИЈА 23 ЗЕЛЕН 'РТ 35 Јан 20 17:11 I ГРУПА - ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 МУЛТИФУНКЦИОНАЛНА АРЕНА БУДИМПЕШТА ЦРНА ГОРА 20 ПОЛСКА 27 Јан 20 17:19 III ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ХОЛАНДИЈА 26 ГЕРМАНИЈА 33 Јан 20 17:18 III ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 КАТАР 17 НОРВЕШКА 30 Јан 20 17:15 IV ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 МУЛТИФУНКЦИОНАЛНА АРЕНА БУДИМПЕШТА ХРВАТСКА 34 БЕЛГИЈА 26 Јан 20 17:14 III ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 СРБИЈА 28 АРГЕНТИНА 22 Јан 20 17:13 IV ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 БАХРЕИН 22 ЕГИПЕТ 26 Јан 22 16:25 I ГРУПА - ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ИРАН 22 ПОЛСКА 26 Јан 22 16:24 II ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 БРАЗИЛ 37 ИСЛАНД 41 Јан 22 16:22 II ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ЗЕЛЕН 'РТ 30 УНГАРИЈА 42 Јан 22 16:21 I ГРУПА - ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 МУЛТИФУНКЦИОНАЛНА АРЕНА БУДИМПЕШТА ЦРНА ГОРА 23 СЛОВЕНИЈА 31 Јан 20 17:20 IV ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 САД 24 ДАНСКА 33 Јан 22 21:45 I ГРУПА - ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ФРАНЦИЈА 28 ШПАНИЈА 26 Јан 22 16:27 II ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ШВЕДСКА 32 ПОРТУГАЛИЈА 30 Јан 23 15:59 III ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ГЕРМАНИЈА 26 НОРВЕШКА 28 Јан 23 15:58 IV ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 ЕГИПЕТ 25 ДАНСКА 30 Јан 23 15:57 III ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 СРБИЈА 32 ХОЛАНДИЈА 30 Јан 23 15:56 IV ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 МУЛТИФУНКЦИОНАЛНА АРЕНА БУДИМПЕШТА ХРВАТСКА 43 БАХРЕИН 32 Јан 23 15:55 IV ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 САД 24 БЕЛГИЈА 22 Јан 23 15:53 III ГРУПА-ГЛАВНА ФАЗА 2022/2023 КАТАР 22 АРГЕНТИНА 26

Ново репрезентативно засилување: Костадин Петров потпиша за Алкалоид!

Новиот суперлигаш Алкалоид од оваа полусезона покрај за Иван Џонов и Давид Савревски, ќе биде посилен за уште еден македонски репрезентативец. Станува збор за кружниот...

Ново репрезентативно засилување: Костадин Петров потпиша за Алкалоид!

Новиот суперлигаш Алкалоид од оваа полусезона покрај за Иван Џонов и Давид Савревски, ќе биде посилен за уште еден македонски репрезентативец. Станува збор за кружниот...

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА

СУПЕР ЛИГА ГРУПА А

Поз Екипа Н П Р Л Б
1 14 14 0 0 42
2 14 11 0 3 33
3 14 10 0 4 30
4 14 8 1 5 25
5 14 5 2 7 17
6 14 4 1 9 13
7 14 1 0 13 3
8 14 1 0 13 3
Поз Екипа Н П Р Л Б
1 14 13 1 0 40
2 14 10 2 2 32
3 14 9 1 4 28
4 14 9 1 4 28
5 14 6 0 8 18
6 14 3 0 11 9
7 14 1 2 11 5
8 14 1 1 12 4

ЖЕНСКА ЛИГА ГРУПА А

Поз Екипа Н П Р Л Б
1 14 12 0 2 36
2 14 12 0 2 36
3 14 11 0 3 33
4 14 8 1 5 25
5 14 5 0 9 15
6 14 3 2 9 11
7 14 3 0 11 9
8 14 0 1 13 1

ЖЕНСКА ЛИГА ГРУПА Б

ПозЕкипаНПРЛБ
112120036
212100230
31270521
41270521
5123099
6123099
71200120

Поз Екипа Н П Р Л Б.
1 10 8 0 2 16
2 10 7 2 1 16
3 10 6 2 2 14
4 10 4 3 3 11
5 10 4 1 5 9
6 10 3 2 5 8
7 10 2 1 7 5
8 10 0 1 9 1

Поз Екипа Н П Р Л Б.
1 10 9 1 0 19
2 10 9 0 1 18
3 10 6 0 4 12
4 10 4 2 4 10
5 10 4 0 6 8
6 10 3 1 6 7
7 10 2 0 8 4
8 10 1 0 9 2

Поз Екипа Н П Р Л Б.
1 0 0 0 0 0
2 0 0 0 0 0
3 0 0 0 0 0
4 0 0 0 0 0

Поз Екипа Н П Р Л Б.
1 0 0 0 0 0
2 0 0 0 0 0
3 0 0 0 0 0
4 0 0 0 0 0

Поз Екипа Н П Р Л Б.
1 6 5 0 1 10
2 6 4 0 2 8
3 6 4 0 2 8
4 6 2 0 4 4
5 6 2 0 4 4
6 6 1 0 5 2

Поз Екипа Н П Р Л Б.
1 6 5 0 1 10
2 6 4 0 2 8
3 6 3 0 3 6
4 6 2 1 3 5
5 6 2 0 4 4
6 6 1 1 4 3

Поз Екипа Н П Р Л Б.
1 6 5 0 1 10
2 6 4 0 2 8
3 6 4 0 2 8
4 6 3 0 3 6
5 6 1 1 4 3
6 6 0 1 5 1

Поз Екипа Н П Р Л Б.
1 6 6 0 0 12
2 6 4 0 2 8
3 6 3 1 2 7
4 6 2 1 3 5
5 6 1 1 4 3
6 6 0 1 5 1

Француската легенда може да го пропушти полуфиналето?

Полуфиналето меѓу Франција и Шведска вечерва од 21:00 часот во „Теле 2 Арена“ во Стокхолм, можеби ќе биде без Никола Карабатиќ. 38-годишниот среден бек на...

Повеќе вести од првенства

пишува Билјана Благоеска Петрушева
#ФОТО/ВИДЕО

СКАНДАЛОЗНО: Легендарен француски голман оди во затвор, уапсен е поради педофилија!

Поранешниот француски репрезентативец, а сега прв човек на тамошната лига, Бруно Мартини е уапсен во полициска акција која траела повеќе од две години. Француската полиција долго време ги следела осомничените лица меѓу кои е и Мартини, кои се товарат за...

video

Лазаров: Ќе се обидеме да го запреме Стеинс (ВИДЕО)

https://www.youtube.com/watch?v=0QqkETGD-yw&ab_channel=24%D0%A0%D0%90%D0%9A%D0%9E%D0%9C%D0%95%D0%A2%D0%A2%D0%92

МВП на 14. коло од Супер машката лига – Бојан Блажески (Бутел Скопје)

Голманот на Бутел Скопје, Бојан Блажески, го доби признанието за најкорисен играч, односно МВП на 14 коло од Супер машката лига. Блажески освои околу 35% од гласовите, а второпласираниот Владимир Бојаниќ собра околу 29% од гласовите. Чуварот на мрежата на Бутел со 12 интервенции беше меѓу најзаслужните за триумфот над Алкалоид. Во...

Според Вас, кој ракометар го одбележа 12. коло од машката Суперлига 2022/2023?

Давор Шокоски - лев бек - Прилеп
64.35%
Данило Михајлевиќ - голман - Пролет
21.04%
Михаил Аларов - пивот - Пролет
8.09%
Мице Шилегов - десно крило - Голден Арт
2.04%
Марти Ивановски - среден бек - Еурофарм Пелистер 2
1.87%
Филип Николов - десен бек - Бутел Скопје
1.35%
Дејан Манасков - лево крило - Вардар
1.26%