ВИДЕО

video

Периќ за 24 Ракомет ТВ: Болно е…

Ракометарите на Еурофарм Пелистер беа на чекор да ја израдуваат Битола и по подолга пауза конечно да и донесат Куп трофеј, но кога најмногу требаше, избраниците на Жељко Бабиќ попуштија и дозволија екипата на...
video

Старт за црвен картон, ракометарка во крв – кулминација на трибините (ФОТО+ВИДЕО)

Ракометарките на Ѓорче Петров се пласираа во финалето на Купот на Македонија по триумфот над Чаир со 32-28, но нејасно е дали ќе може да сметаат на Ана Марија Коларовска за двобојот со Металург. На...
video

Манасков со гол го прослави камбекот во ЛШ (ВИДЕО)

Дејан Манасков се врати на ракометните терени по осум месеци и заигра во Лигата на шампионите во дресот на Веспрем. Македонскиот репрезентативец паузираше осум месеци поради повреда на лигаментите, но вчера го имаше камбекот на...
video

Крило и бек во улога на голмани имаа 16 одбрани на дуел од Женската...

Екипата на Кузман Вардар во најголем дел од натпреварите во Женската лига игра без голман, поради повредата на првиот голман Петровска, па така меѓу стативите со маркер најчесто се случува да бидат Драгана Стојчевска,...
video

Прекин во 10 минута: Голема тепачка и повредени навивачи на финалето од тунискиот Куп!...

Натпреварот од финалето од тунискиот Куп помеѓу екипите на Есперанса де Тунис и Африкан, бил прекинат по само 10 минути игра откако дошло до инциденти на теренот меѓу играчите, како и на трибините каде...
video

Се сеќавате ли на Ања Андерсен – атракции, среден прст за судиите, срцева мана,...

Aндерсен во 90-тите години беше ракометарка поради која се полнеа салите. Позната беше по својата луцидна игра во нападот и жестокиот темперамент. Данскиот ракомет денес ужива големо реноме пред се поради низата фантастични резултати...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ