ВИДЕО

video

Беше меѓу најдобрите ракометари во светот, а сега е уличен забавувач! (ВИДЕО)

Олафур Стефансон е еден од најдобрите играчи од минатото не само во Исланд, туку и во светот, но после завршувањето на кариерата тој не продолжи во ракометот. Стефаносон во неговата кариера има настапувано во екипи...
videovideo

Како фудбалска ѕвезда: Црногорски ракометар го имаше цел авион само за себе (ФОТО/ВИДЕО)

Црногорецот Игор Радојевиќ кој од ЦСКА Москва премина во романската Констанца пристигна во Романија и се приклучи на подготовките со новиот клуб. Радојевиќ имаше невообичаено патување до Букурешт. Како некоја фудбалска ѕвезда, што оди на...
videovideo

Скубе позираше во дресот на новиот клуб, а потоа го прошетаа низ Брест (ФОТО/ВИДЕО)

Словенечкиот интернационалец Сташ Скубе од 1 јули веќе е во Брест и ги започна тренинзи со новиот клуб. Тој позираше во дресот на новиот клуб, а потоа заедно со тројцата нови ракометари го запознаа нивното...
video

Гледајте ја ВО ЖИВО ждрепката за групите од Лигата на шампионите (ЛИНК)

Погледите на ракометните вљубеници низ Европа денеска ќе бидат вперени кон првата ждрепка пред стартот на новата сезона во Лигата на шампионите. Веќе се познати 16 учесници, меѓу кои и Вардар, во машкото  елитно натпреварување,...
video

ИХФ ги објави кандидатите за Играч на годината – четворица Скандинавци и еден екс...

Светската ракометна федерација ги објави петте ракометари кои ќе бидат дел од изборот за најдобар во 2019 година. На листата се најдоа четворица ракометари од Данска и Норвешка - Микел Хансен, Никлас Ландин, Расмус Лауге...
video

Запознајте го новиот пикер на Вардар – Патрик Валчак (ВИДЕО)

Полскиот репрезентативен кружен напаѓач Патрик Валчак e најновото засилување за европскиот шампион Вардар. Тој ќе биде триото со капитенот Стоилов и Калараш, што ќе го изнесе товарот на натпреварите од Лигата на шампионите. Валчак потпиша...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ