24РАКОМЕТ ТВ

24РАКОМЕТ ТВ ИНТЕРВЈУ СО ДАНИЛО БРЕСТОВАЦ: Да не станев тренер, сигурно ќе бев новинар!

Некогашниот голман на Ѓорче Петров, Вардар, Металург, Тутунски Комбинат Бренд и францускиот Вилфранш, како и поранешен репрезентативен чувар на мрежата на македонската репрезентација, а сегашен предводник на сениорите – Данило Брестовац, имаше одличен почеток на…

Дисингер за 24Ракомет ТВ: Имам понуди, но прво ќе разговарам со Вардар (ВИДЕО)

Германскиот интернационалец во Вардар, Кристијан Дисингер, заработи незгодна повреда на завршниот турнир во СЕХА лигата, но би можел да се врати на терените за настапот во Келн. Левиот бек исто така потврди дека најпрво ќе…

Чупиќ за 24 Ракомет ТВ: Местото на Вардар е меѓу најдобрите четири во светот (ВИДЕО)

Ракометарот кој уште еднаш ќе оди со Вардар на завршниот турнир и ќе врзе веќе пет Ф4 натпреварувања откако имаше две учества со Келце, а потоа и уште две со Вардар. Одлично знае како е…

Милосављев за 24 Ракомет ТВ: Загубивме, но тоа е пораз кој нe боли, одиме во Келн (ВИДЕО)

Голманот на Вардар, Дејан Милосављев имаше две различни полувремиња. Откако во првиот дел неговите одбрани недостигаа, во вторите 30 минути дојде на нивото кое е потребно и помогна вардарци да влезат во ритамот кој се…

Страхиња Милиќ за 24 Ракомет ТВ: Годинава сум во пензија, а во Скопје секогаш би се вратил (ВИДЕО)

Голманот, кој ја почна сезоната во Вардар, а потоа му беше раскинат договорот и мораше да си замине, Страхиња Милиќ се најде на трибините во Сегедин каде дојде за да им даде поддршка на своите…

Горбок за 24 Ракомет ТВ: Нема лимит за овој Вардар, сите играме со срце и со душа (ВИДЕО)

Еден од играчите на Вардар кои имаат играно за Пик Сегед, Сергеј Горбок одлично знаеше каква атмосфера ќе го дочека Вардар на реваншот. Тој последните две сезони ги мина во редовите на овој тим, откако…

РАДОСТА БЕШЕ ГОЛЕМА: Парондо заврши на рацете на навивачите! (ВИДЕО)

Вардар издржа се на реваншот во четврт-финалето на Лигата на шампионите, па и покрај поразот од 25-29 во Унгарија од Сегед, сепак „црвено-црните“ ќе играат на Ф4 турнирот во Келн. По натпреварот, тренерот на Вардар,…

Стоилов за 24 Ракомет ТВ: Секогаш веруваме во себе, сè е можно со нас! (ВИДЕО)

Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов после натпреварот против Пик Сегед имаше причина да биде максимално расположен бидејќи тој и неговите колеги ја продолжија серијата на успеси и успеа да дојде до уште едно учество на…

Скубе за 24Ракомет ТВ: И Сегедин живее за ракометот како Скопје, но атмосферата е неспоредлива (ВИДЕО)

Ракометарот кој до минатата сезона го носеше дресот на Пик Сегед, Сташ Скубе утре ќе се потсети на минатите две сезони кога имаше одлични настапи со оваа екипа. Тој имаше одлични игри и секако ќе…

Сите за еден, еден за сите: Вардарци подготвени за секоја позиција (ВИДЕО)

Македонскиот првак се наоѓа пред голем испит. Од Скопје во Унгарија донесе големи осум голови предност во четвртфиналниот двобој, но овојпат пред публиката на Сегед треба да ја потврди својата класа. Вардарци уште од петокот…