РК БУТЕЛ СКОПЈЕ

СУПЕР ЛИГА

Суперлига
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 МеталургМеталург 15 13 2 0 515:374 141 41
2 Охрид 2013Охрид 2013 15 12 1 2 424:335 89 37
3 Бутел СкопјеБутел Скопје 16 12 1 3 429:377 52 37
4 Пролет 62Пролет 62 16 11 2 3 510:412 98 35
5 РадовишРадовиш 15 7 1 7 432:441 -9 22
6 Вардар ЈуниорВардар Јуниор 16 7 0 9 430:477 -47 21
7 Еурофарм Пелистер 2Еурофарм Пелистер 2 15 5 2 8 391:396 -5 17
8 Металург 2Металург 2 16 2 1 13 437:525 -88 7
9 СтругаСтруга 15 1 1 13 347:457 -110 4
10 РаботничкиРаботнички 15 1 1 13 416:537 -121 4

РК БУТЕЛ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ ЗА ЕКИПАТА

Бутел Скопје задржа уште еден ракометар од ланскиот состав

Екипата на Бутел Скопје која во следната сезона ќе има можност да игра во Европската лига односно во квалификациите за пласман во групната фаза...

Бутел задржа уште двајца ракометари – Георгиевски и Божиновски потпишаа нови договори

Откако беа продолжени договорите со Мирко Мајиќ, Горан Печенковски и Златко Мојсоски, тимот на Бутел Скопје ја обнови соработката со уште двајца ракометари. Станува збор...

Во какво друштво ќе бидат македонските екипи во Лигата на Европа – Магдебург, Бидасоа,...

Македонија ќе има три претставници во следното издание на Купот на ЕХФ, кое од сезоната што претстои ќе се вика Лига на Европа и...

Бутел ги задржува најдобрите – нови договори за Печенковски и Мојсоски

Откако беше продолжен договорот со црногорскиот интернационалец Мирко Мајиќ, раководството на Бутел Скопје, ги продолжи договорите со уште двајца ракометари. На нова едногодишна верност се...

УО на РФМ одлучи: Вардар ќе игра во ЛШ, Еурофарм Пелистер, Металург и Бутел...

Четири од екипите кои и минаата сезона ја претставуваа Македонија во Европските купови и во новата ќе добијат можност да играат. На седницата на Управниот...