РК БУТЕЛ СКОПЈЕ

СУПЕР ЛИГА

ПозЕкипаGDНПРЛБ
115214140042
212614110333
33914100430
4301481525
5-331452717
6-761441913
7-1161410133
8-1221410133

РК БУТЕЛ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ ЗА ЕКИПАТА

Бутел Скопје и Голден Арт ќе играат во финалето на младинскиот Ф4

На финалето од Ф4 турнирот во младинската машка конкуренција, кој се одржува во Богданци, ќе играат екипите на Бутел Скопје и Голден Арт. Бутел Скопје...

Пролет „призна“ дека судиите погрешиле – бараат победа за Бутел

Во рамки од претпоследното коло од суперлигашкиот плеј-оф, пресметка имаа екипите на Пролет и Бутел Скопје, а исходот од дуелот, кој беше одигран во...

Давитковски верен на Бутел Скопје – потпиша нов договор

По средниот бек Димитар Ѓоргиевски, уште еден ракометар од актуелниот играчки кадар на Бутел Скопје ја продолжи верноста кон клубот. Десниот бек Кристијан Давитковски стави...

Бутел ќе бара нов тренер – а Грчевски нов предизвик

По четири сезони на кормилото на Бутел и постигнување на најголемите клупски успеси, Кристијан Грчевски ќе бара нов предизвик во тренерската кариера, а клубот...

Ѓоргиевски уште две години во Бутел Скопје

Средниот бек Димитар Ѓоргиевски го продолжи договорот со тимот на Бутел Скопје за уште две сезони. Ѓоргиевски игра во одлична форма оваа сезона и верува...