Забавник

video

Ќе има свадба кај „фармацевтите“ – Гоце Ојлески стави крај на ергенскиот живот (ФОТО)

Овие неколку дена по ред, многу од македонските ракометари решија да му стават крај на ергенскиот живот. По Крсте Андоновски, Мартин Манасков, Бојан Маџовски, на редот дојде и левото крило Гоце Ојлески од Еурофарм Пелистер. Тој...
video

Мандиќ со свадба за паметење – дојде врвот на хрватскиот ракомет и еден куп...

Летната пауза помеѓу сезоните вообичаено ракометарите ја користат за семејни веселби и прослави. Иако Хрватот Давид Мандиќ имаше план нешто подоцна, односно непосредно пред Олимписките игри да ја одржи својата венчавка сепак тоа го направи...
video

Падна уште едно запросување – Бојан Маџовски доби „ДА“ од Надица (ФОТО)

По неколкуте ракометари на Охрид, кои ги запросија ова лето своите девојки, на ред дојде и еден од ракометарите на Еурофарм Пелистер. Македонското репрезентативно лево крило Бојан Маџовски, реши да му стави крај на ергенскиот...
video

Се помалку ергени во Охрид – Манасков ја запроси девојката во Египет (ФОТО)

По Иван Тасески, Филип Кривокапиќ и капитенот Крсте Андоновски, уште ракометар на Охрид ќе застане на „лудиот камен“. Левиот бек Мартин Манасков ја побара за сопруга долгогодишната девојка Кристина Максимоска. Романтичното запросување се случи во Египет,...

Од ракометните терени до најпознатата филмска продукција

Продукциската куќа „Марвел Студиос“ ја презентираше најдновата серија во нивна продукција, а поврзаноста со ракометот на оваа вест е голманката од Гватемала, Венди Росас која се појавува во серијата на Марвел. Таа е родена...
video

Романтично запросување на јахта – една од најубавите голманки кажа „ДА“ (ФОТО)

Една од најубавите романски ракометарки, голманката на Рапид Букурешт и репрезентацијата на Романија Дениса Деду, кажа „ДА“ на запросувањето од ракометарот на Констанца, Циприан Сандру. Ракометарката беше изненадена на одморот во Турција каде што таа...

Можноста за риболов му помогна во изборот на нов клуб

Српскиот ракометар, Александар Стојановиќ кој веќе има 38 години е нов играч на Партизан и од следната сезона ќе настапува во „црно-белиот“ дрес. Искусниот десен бек потпиша договор на две години, а пристинува од...
video

Одигра одлична сезона во ЛШ, па си уживаше на луксузен одмор во Дубаи и...

Словенечкиот плејмејкер Сташ Скубе одигра одлична сезона во Лигата на шампионите во дресот на Мешков Брест. По Ваилупов и Паниќ, Скубе беше трет стрелец во белорускиот тим кој направи историски резултат и играше во четвртфиналето...
video

Руска репрезентативка го „запали“ Инстаграм (ФОТО)

Повремената репрезентативка на Русија и членка на ЦСКА Москва, Јулија Маркова важи за една од најубавите ракометарки во нејзината земја. Маркова активно ги користи социјалните мрежи, а освен фотографиите од нејзините настапи, често објавува секси...
video

Кога ќе се спојат убавото и корисното – ем тренинзи, ем уживање на плажа...

Женската репрезентација на Русија ја очекува голем предизвик на Олимписките игри во Токио. Русинките ќе ја бранат освоената олимписката титула од 2016 година. Своите подготовки, репрезентативките на Русија ги одработуваат во Сочи. За време на...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ