понеделник, август 15, 2022

Забавник

video

Заборавија брзо на неуспесите – ракометарите на Веспрем уживаат на езерото Балатон (ФОТО)

Унгарскиот Веспрем имаше сезона за заборав, бидејќи повторно не стигна до толку посакуваната титула во Лигата на шампионите. Избраниците на Момир Илиќ ја загубија титулата во унгарскиот шампионат од ПИК Сегед, а на завршниот турнир...
video

Викенд на ракометни свадби – се оженија Манасков, Василевски, Јевтиќ…(ФОТО)

Периодот по завршувањето на ракометната сезона во Македонија, многу од ракометарите и ракометарките го искористија за свадби. Во Бутел Скопје имаа двојна причина за славење, бидејќи се оженија Мартин Манасков и Владимир Јевтиќ. Манасков и неговата...

Гедбан: Да не станев голман, ќе бев добар готвач

Поранешниот голман на Вардар, Калифа Гедбан кој сега настапува во Романија за екипата на Динамо Букурешт во интервју за романскиот gsp.ro сподели повеќе интерсни детали. Алжирецот меѓу другото истaкна дека неговата втора љубов е готвењето...
video

Карачиќ добива баџанак – и Дисингер ќе стане македонски зет (ФОТО)

Германскиот ракометар Кристијан Дисингер ќе стане македонски зет, откако ја побара раката на долгогодишната девојка Марија Андоновска. Левиот бек доби потврден одговор од Андоновска на прашањето дали ќе му стане сопруга и се пофали на...
video

Маџовски и Стојковска пред три години го потпишаа „најважниот договор“, сега направија и свадба...

Ракометарите Борјан Маџовски и Симона Стојковска минатиот викенд имаа голем повод за славење и радосни моменти. Тие направија свадбена веселба по повод бракот кој беше склопен пред скоро три години, а беа присутни голем број...
video

Ракометна поддршка за фудбалерите во Лигата на нации (ФОТО)

Машката фудбалска репрезентација на Македонија славеше против Гибралтар со 4-0 во четвртото коло од Лигата на нации. Меѓу навивачите на арената „Тоше Проески“ беа и ракометарките Јована Саздовска и Ивана Гакидоа, потоа ракометарите на Еурофарм...

Го паметите ли Ињаки Малумбрес? Екс голманот на Вардар тренира третолигаш и има свој...

Некогашниот чувар на мрежата на Вардар, Ињаки Малумбрес, и по завршувањето на играчката кариера, тој остана во ракометот. Малумбрес, кој во Скопје мина една сезона, сега има 46 години и е тренер на шпанскиот...

Волонтер и предложи брак на својата девојка за време на ракометен натпревар

На полувремето од натпреварот помеѓу Чиле и Куба на јуниорските Панамерикански игри навивачите кои го следеа натперварот имаа можност да видаат запросување. Волонтерот Кристијан Дејвид Рестрепо и приреди изненадување на својата девојка од Перу,...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ