Забавник

Прво одмор, плажа, вода, сонце… потоа на тренинг (ФОТО)

Летото веќе почна, а докази за тоа се фотографиите кои се во сè поголем број. Има голем број на ракометари и ракометарки кои веќе се на сончање и во вода со цел собирање енергија...

Скубе доби титула „Крал на скарата“

Словенечкиот интернационалец Сташ Скубе по заминувањето од Скопје паузата ја минува во татковината. И кога беше во македонската метропола, во повеќе наврати покажа дека е мајстор за правење и ужива додека прави скара, а титула...

Екс вардарецот Македа се усоврши во кујна – погледнете што готвеше за време на...

Некогашниот ракометар на Вардар,Хорхе Македа, кој на теренот е безмилосен кон ривалите, ја покажа својата друга страна. Шпанецот, кој по две години во ПИК Сегед ќе се пресели во големиот ривал Веспрем, секојдневно објавува дел...

Почнаа напорите за новата сезона, во Унгарија ќе биде жешко (ВИДЕО)

Репрезентативката на Франција, Гнонсијан Ниoмбла се подготвува за новата сезона. Таа се врати на тренинзите, а ќе биде дел од составот на Шиофок во Унгарија. Како изгледа на почетокот на тренинзите може да се види...

Французинот сериозно си ја сфати работата: Како новиот вардарец Кантегрел учи македонски јазик (ФОТО)

Францускиот чувар на мрежата Робин Кантегрел во следните две сезони ќе го брани голот на европскиот шампион Вардар. Тој се подготвува за доаѓањето во македонската метропола и веќе започнал да го учи нашиот јазик. Подготовките на...

Сеќавање на победничките денови: Како Русинките ја прославија титулата во Рио (ВИДЕО)

Во деновите кога уште нема ракомет и се очекува стартот на подготовките за новата сезона се бара секој можен начин за да се потсети на убавите денови. Од Ростов Дон се потсетија на шампионските моменти...

Не дојде во Вардар, ама затоа замина на плажа (ФОТО)

Ракометарот кој беше на списокот на потенцијални засилувања на Вардар односно шпанските медиуми го преселија во редовите на „црвено-црните“, Пабло Симонет одмора на плажа со својот далеку попознат брат Диего. Деновите за плажа се броени,...

ППД Загреб со посебна благодарност до младите фанови (ФОТО)

Додека некои тимови се враќаат на тренинзите, а некои сè уште ја привршуваат сезоната има и тимови кои мислат за своите фанови. Еден од тие тимови е ППД Загреб. Шампионот на Хрватска им кажа благодарам...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ