Забавник

video

Кога не можат да играат ракомет на терен – можат на плејстејшн (ФОТО)

Иако натпревар меѓу рускиот Виктор Ставропол и романскиот ЧСМ Букурешт од четвртфиналето на Челинџ Купот, требаше да се одигра вчера, поради коронавирусот таа беше одложена од страна на ЕХФ. Сепак овој дуел се играше, но...
video

УРНЕБЕСНО: Како изгледа карантин на спортски коментатор (ВИДЕО)

7 days without football..🙈😭😅#GoCorona #StaySafeStayHome #WashYourHands pic.twitter.com/d9CLIvlCWj — Aarti Arora 🇮🇳 (@aartiputter) March 20, 2020   View this post on Instagram   Обычный день комментатора на карантине 🤣 A post shared by Спорт-Экспресс (@sport_express) on Mar 18, 2020 at...

Како изгледале Лазаров, Кузмановски, Пешевски, сестрите Ѓорѓиевски…кога биле мали (ФОТО)

Додека низ светот се шири коронавирусот, спортисти не се активни на терените, туку на социјалните мрежи. На Инстаграм имаат нов „челинџ“ кој е наречен „како изгледаше кога беше мал/а“. Повеќе ракометари и ракометарки го прифатија...

Сите тренираат и бараат активност, никој не може да ја издржи мирно паузата (ФОТО/ВИДЕО)

Додека трае паузата во светот на ракометот поради Корона вирусот, ниту еден ракометар не може мирно да седи и да издржи без активности. Едноставно сите тренираат и се занимаваат секој на свој начин. Алекс Душебаев ужива...

Белорусите го знаат лекот за корона: Пијте водка, одете во сауна….

Насекаде низ светот се стопирани сите спортски натпреварувања поради ширењето на коронавирусот. Единствената земја во која се уште се игра ракомет е Белорусија. Покрај ракометните натпревари, се играат и други мечеви, со оглед на тоа...

Што прави Филип Кузмановски во карантин – ако не може тренинг во сала, може...

Спортот е во пауза насекаде низ Европа и светот, па спортистите, кои се навикнати да бидат секогаш во салите и на терените, мораат да бидат во карантин и да ги почитуваат препораките од властите...

Што прави Сташ Скубе во карантин – се претвора во скара мајстор! (ФОТО)

Спортот е во пауза насекаде низ Европа и светот, па спортистите, кои се навикнати да бидат секогаш во салите и на терените, мораат да бидат во карантин и да ги почитуваат препораките од властите...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ