понеделник, август 15, 2022

Забавник

video

Се помалку ергени во репрезентацијата: Гоце Ојлески го потпиша најважниот животен договор (ФОТО)

Ниту овој викенд нема ракометни натпревари во Македонија, но има ракометни свадби, а трендот што започна во јуни продолжува и во јули. Најново име на листата на ракометари што му кажаа збогум на ергенскиот живот...
video

Стефан Дрогришки му кажа збогум на ергенскиот живот (ФОТО)

И средниот бек на кавадаречки Тиквеш, Стефан Дрогришки, се најде на листата на ракометари кои му ставија крај на ергенскиот живот. Откако лани во ноември ја побара за сопруга Марта Јовановска, денеска тие двајца ја...
video

Месец на „ракометни“ веселби: Филип Кузмановски направи свадба за паметење (ФОТО)

По долгата и напорна сезона, јуни и јули се месеците што ракометарите и ракометарките ги користат за свадби. Исклучок не е ниту Филип Кузмановски, кој веќе имаше склопено граѓански брак со Моника уште одамна, но...
video

Уште еден ракометен пар ја овековечи љубовта: Офтедал и Сагосен кажаа „ДА“ (ФОТО)

Уште еден ракометен пар ја овековечи својата љубов во месецот на свадбите по крајот на сезоната во Европа. Станува збор за Норвежаните Сандер Сагосен и Хана Бредал Офтедал, кои одамна се во љубовна врска. Поради повредата...
video

Минатиот викенд славеше титула во ЛШ, а овој славеше љубов (ФОТО)

Минатиот викенд во Келн, голманот Гонзало Перес Де Варгас, со тимот на Барселона ја освои титулата во Лигата на шампионите. Овој викенд, шпанскиот чувар на мрежата стави крај на ергенскиот живот и се ожени со...
video

Циндриќ стана европски првак и дојде во Скопје да прослави со старите пријатели (ФОТО/ВИДЕО)

Иако неколку сезони не игра во Македонија, Лука Циндриќ често се враќа во Скопје каде има многу пријатели од времето кога настапуваше за Вардар и освои титула во Лигата на шампионите. И сега откако...
video

Капитенот на Охрид не е веќе ерген – се ожени Крсте Андоновски

Во редот на македонските ракометари што правеа сведби овој период се најде и капитенот на Охрид, Крсте Андоновски. Тој мината година во Египет ја побара раката на Емилија Руменовска, а викендов ја овековечија нивната љубов. Свадбената...

Игор Карачиќ кажа „ДА“ и стана македонски зет – се ожени со Душица

Репрезентативецот на Хрватска и екс ракометар на Вардар, Игор Карачиќ и неговата избраничка, Македонката Душица Андоновска, го кажаа судбоносното „ДА“ пред најблиските роднини и пријатели во црквата Св. Петар и Павле во Мостар. Игор се...
video

Дисингер се шегува со Дибиров: Ќе правиш „трансфер“ во Тотенхем или Вест Хем? (ФОТО)

По средбата со Кајл Вокер, ракометарот на Вардар, Тимур Дибиров се сретна со уште една фудбалска ѕвезда. Станува збор за Жоржињо, фудбалерот на премиерлигашот Челзи, кој одмора на иста дестинација како Дибиров - грчкиот остров...
video

Две ѕвезди на едно место – Дибиров се сретна со фудбалерот Кајл Вокер

По долгата и напорна сезона, месец јуни е времето кога голем број од спортистите го користат за одмор пред подготовките за новите предизвици. Тимур Дибиров заедно со семејството одмoра на непозната дестинација, а таму се...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ