понеделник, јануари 25, 2021

ИГРАЧ НА КОЛО

ИЗБЕРЕТЕ ГО ОЛСТАР ТИМОТ ВО МАШКАТА СУПЕРЛИГА – ЛЕВО КРИЛО (АНКЕТА)

По завршувањето на есенската полусезона, односно регуларниот дел од Суперлигата, го избираме идеалниот тим и МВП на полусезоната. Поради коронавирусот и многу одложени натпревари, а дел од нив не се одиграа во планираните термини,...

ИЗБЕРЕТЕ ГО ОЛСТАР ТИМОТ ВО МАШКАТА СУПЕРЛИГА (АНКЕТА)

По завршувањето на есенската полусезона, односно регуларниот дел од Суперлигата, го избираме идеалниот тим и МВП на полусезоната. Поради коронавирусот и многу одложени натпревари, а дел од нив не се одиграа во планираните термини,...

МВП на 2. коло во Суперлигата: Цветан Кузманоски (Еурофарм Пелистер 2)

Членот на Еурофарм Пелистер 2, Цветан Кузманоски, е најкорисниот играч на 2. коло во Суперлигата. Левото крило, кое лани беше најдобар стрелец на Струга ги покажа своите квалитети против Работнички и беше еден од најзаслужните...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 2. КОЛО ОД СУПЕР МАШКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

На средбите од 2. коло во Супер машката лига домашните екипи не дозволија изненадување на пет средби. Победија Пролет, Бутел Скопје, Радовиш, Струга и Еурофарм Пелистер 2. Единствен гостински тим кој дојде до бодови...

МВП на 1. коло во Супер машката лига: Петар Ангелов (Пролет)

Голманот на Пролет и поранешен македонски репрезентативец, Петар Ангелов е најкорисниот играч во 1. коло од новата сезона во Супер машката лига. Искусниот чувар на мрежата одлично си ја заврши својата работа на натпреварот против...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 1. КОЛО ОД СУПЕР МАШКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

На средбите од 1. коло во Супер машката лига ракометарите се загреваа за есенската полусезона која ќе трае скратено. Беа одиграни по три средби во групите А и Б, а оние кои покажаа најмногу...

МВП на 16. коло во Супер машката лига: Марко Божиновски (Бутел Скопје)

Ракометарот на Бутел Скопје, Марко Божиновски успеа да собере најголем број на гласови при изборот на тим за 16. коло во Супер машката лига. Божиновски имаше 53% од вкупниот број на гласови со што се...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 16. КОЛО ОД СУПЕР МАШКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

На натпреварите од 16. коло во Супер машката лига имаше поделеност кога е во прашање освојувањето на бодовите. Домашните тимови дојдоа до три победи. На свој терен успешни беа составите на Охрид, Металург и Пролет...

МВП на 15. коло во Супер машката лига: Васил Гогов (Вардар јуниор)

Голманот на Вардар јуниор, кој дел од сезоната ја мина и во првиот тим на Вардар каде бранеше и во СЕХА лигата и во Лигата на шампионите, Васил Гогов е играч на 15. коло...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 15. КОЛО ОД СУПЕР МАШКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

Натпреварите од 15. коло во Супер машката лига го отворија пролетниот дел од сезоната. Екипите кои се натпреваруваат во регуларниот дел и се борат за пласман во плеј-офот со ова практично влегоа во завршницата...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ