ИГРАЧ НА КОЛО

ЅВЕЗДА НА 24. КОЛО ОД ЖЕНСКАТА ЛИГА – ИВОНА ТРПЕВСКА (ВАРДАР)

Ракометарката на Вардар, Ивона Трпевска, го доби признанието за најкорисен играч, односно ѕвезда на 24. коло во Женската лига. Десното крило на „црвено-црните“ во натпреварот против Спартак имаше девет успешни реализации, сите погодоци ги постигна...

ЅВЕЗДА НА 23. КОЛО ОД ЖЕНСКАТА ЛИГА – АНДРЕА ИЛИЌ (ВАРДАР)

Голманката на Вардар, Андреа Илиќ, го доби признанието за најкорисен играч, односно ѕвезда на 23. коло во Женската лига. Илиќ повторно имаше одлично издание и со 15 одбранети удари беше најзаслужна за убедливиот триумф во...

МВП НА 12. КОЛО ОД ПЛЕЈ-ОФ/АУТ ВО СУПЕР ЛИГАТА – ИВАН АНГЕЛЕСКИ (ПРИЛЕП)

Членот на Прилеп, Иван Ангелески, го доби признанието за најкорисен играч, односно МВП на 12. коло од суперлигашкиот плеј-оф/аут. Голманот, кој од натпревар во натпревар брани сѐ подобро, со 11 интервенции беше најзаслужен за победата...

ТРИ ЅВЕЗДИ НА 23. КОЛО ВО ЖЕНСКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

Единствениот специјализиран портал за ракомет, 24Ракомет, од сезонава избира и „ѕвезда на колото“ во женската Супер лига. Читателите ќе имаат можност да ја изберат ракометарката што најмногу покажала во колото што е завршено, и да...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 12. КОЛО ОД ПЛЕЈ-ОФ/АУТ ВО СУПЕР ЛИГАТА (АНКЕТА)

Традицијата продолжува и екипата на 24Ракомет и годинава ви овозможува во секое коло од разигрувањето за титула и за опстанок да гласате за најдобрите ракометари по коло во пролетниот дел од сезоната. На крајот од...

ЅВЕЗДА НА 21. КОЛО ОД ЖЕНСКАТА ЛИГА – МАГДАЛЕНА КОЈОВИЌ (ЧАИР)

Членката на Чаир, Магдалена Којовиќ, го доби признанието за најкорисен играч, односно ѕвезда на 21. коло во Женската лига. Црногорската интернационалка на дерби дуелот против Куманово бранеше на солидно ниво, во финишот фати неколку клучни...

ЅВЕЗДА НА 22. КОЛО ОД ЖЕНСКАТА ЛИГА – ИСИДОРА КОТЕВСКА (МЕТАЛУРГ АВТОКОМАНДА)

Ракометарката на Металург Автокоманда, Исидора Котевска, го доби признанието за најкорисен играч, односно ѕвезда на 22. коло во Женската лига. Кадетската репрезентативка на натпреварот против Астибо беше шутерски расположена, зад своето име запиша осум погодоци...

МВП НА 11. КОЛО ОД ПЛЕЈ-ОФ/АУТ ВО СУПЕР ЛИГАТА – МАРИО СТОЈАНОВСКИ (ВАРДАР)

Ракометарот на Вардар, Марио Стојановски, го доби признанието за најкорисен играч, односно МВП на 11. коло од суперлигашкиот плеј-оф/аут. Младинскиот репрезентативец беше меѓу најзаслужните за убедливиот триумф кај Струга, во мрежата на домаќините погодоци пет...

ТРИ ЅВЕЗДИ НА 21. КОЛО ВО ЖЕНСКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

Единствениот специјализиран портал за ракомет, 24Ракомет, сезонава избира и „ѕвезда на колото“ во женската Супер лига. Читателите ќе имаат можност да ја изберат ракометарката што најмногу покажала во колото што е завршено, и да биде...

ТРИ ЅВЕЗДИ НА 22. КОЛО ВО ЖЕНСКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

Единствениот специјализиран портал за ракомет, 24Ракомет, од сезонава избира и „ѕвезда на колото“ во женската Супер лига. Читателите ќе имаат можност да ја изберат ракометарката што најмногу покажала во колото што е завршено, и да...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ