четврток, септември 16, 2021

ИГРАЧ НА КОЛО

МВП НА 3. КОЛО ОД СУПЕРЛИГА – МИЛАН ПОПОВИЌ (МЕТАЛУРГ)

Левото крило на Металург, Милан Поповиќ, со вашите гласови го избравте за МВП, односно најкорисен играч на 3. коло од суперлигашкото разигрување за титула и за опстанок. Црногорскиот интернационалец беше меѓу најдобрите стрелци во триумфот...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 3. КОЛО ОД СУПЕРЛИГА (АНКЕТА)

Традицијата продолжува и екипата на 24Ракомет и годинава ќе ви овозможува во секое коло да гласате за најдобрите ракометари по коло во вториот дел од сезоната. Сезоната ќе биде долга, ќе има неизвесни битки за...

МВП НА 2. КОЛО ОД СУПЕРЛИГА – МАРТИН ЈОВАНОВСКИ (СТРУГА)

Голманот на Струга, Мартин Јовановски, со вашите гласови го избравте за МВП, односно најкорисен играч на 2. коло од суперлигашкото разигрување за титула и за опстанок. Битолчанецот забележа 15 одбрани во натпреварот против Металург и...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 2. КОЛО ОД СУПЕРЛИГА (АНКЕТА)

Традицијата продолжува и екипата на 24Ракомет и годинава ви овозможува во секое коло да гласате за најдобрите ракометари по коло во вториот дел од сезоната. Сезоната е долга, веќе има многу неизвесни дуели во и...

МВП НА 1. КОЛО ОД СУПЕРЛИГА – НИКОЛА ПОТИЌ (ПРОЛЕТ)

Десниот бек на Пролет, Никола Потиќ, со вашите гласови го избравте за МВП, односно најкорисен играч на 1. коло од суперлигашкото разигрување за титула и за опстанок. Српскиот интернационалец не се наигра во Металург во...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 1. КОЛО ОД СУПЕРЛИГА (АНКЕТА)

Традицијата продолжува и екипата на 24Ракомет и годинава ќе ви овозможува во секое коло да гласате за најдобрите ракометари по коло во вториот дел од сезоната. Сезоната ќе биде долга, ќе има неизвесни битки за...

Јанчев: Се надевам со моето искуство ќе му помогнам на Тиквеш да избори опстанок

По завршувањето на есенската полусезона, односно регуларниот дел од Суперлигата, читателите на 24Ракомет го избраа идеалниот тим на полусезоната. 24Ракомет, единствениот специјализиран спортски портал посветен на ракометот во соработка со нашите пријатели од „ИЗВОРСКА“...

Митев: Сонувам еден ден да го облечам сениорскиот дрес на Македонија

По завршувањето на есенската полусезона, односно регуларниот дел од Суперлигата, читателите на 24Ракомет го избраа идеалниот тим на полусезоната. 24Ракомет, единствениот специјализиран спортски портал посветен на ракометот во соработка со нашите пријатели од „ИЗВОРСКА“...

Хорват: Многу значи ваква титула, се надевам ги оправдав очекувањата

Хрватскиот репрезентативец е најзвучното засилување на Металург сезонава, како со своето искуство, така и со реномето кое го има на овие простори. Иако не ги одигра сите суперлигашки натпревари во финишот на есенскиот дел,...

Јовановски: Хемијата во тимот – клуч за добрите резултати на Струга

Голманот на Струга, Мартин Јовановски, беше еден од најзаслужните во тимот за пласманот во плеј-офот. Битолчанецот по една сезона во странство се врати во суперлигашкото друштво во Македонија и брани во одлична форма. По завршувањето...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ