ИГРАЧ НА КОЛО

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 3. КОЛО ОД ПЛЕЈ-ОФ/АУТ ВО СУПЕР МАШКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

Eкипата на 24Ракомет и годинава ви овозможува во секое коло да гласате за најдобрите ракометари по коло и во пролетниот дел од сезоната. Има натпревари од разигрувањата за титула и опстанок во елитната конкуренција, па...

МВП на 2. Коло од плеј-оф/аут во Супер машката лига – Марко Кизиќ (Еурофарм...

Голманот на Еурофарм Пелистер, Марко Кизиќ, го добива признанието за најкорисен играч, односно МВП на 2 коло од плеј-оф/аут од Супер машката лига. Кизиќ освои околу 37% од гласовите, а второпласираниот Емилијан Ѓорговски собра 20%...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 2. КОЛО ОД ПЛЕЈ-ОФ/АУТ ВО СУПЕР МАШКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

Традицијата продолжува и екипата на 24Ракомет и годинава ви овозможува во секое коло да гласате за најдобрите ракометари по коло и во пролетниот дел од сезоната. Има натпревари од разигрувањата за титула и опстанок во...

Најдобар тренер на полусезоната – Александар Јовиќ: Битола е најракометен град, наша цел е...

Во изборот за идеален тим на полусезоната, за најдобар тренер беше избран Александар Јовиќ кој ја предводи екипата на Еурофарм Пелистер 2. Вториот тим од Битола реуларниот дел го заврши на третото место и...

МВП на 1. Коло од плеј-оф/аут во Супер машката лига – Давор Палевски (Пролет)

Левото крило на Пролет, Давор Палевски, го добива признанието за најкорисен играч, односно МВП на 1 коло од плеј-оф/аут од Супер машката лига. Палевски освои околу 38% од гласовите, а имаше вистинска трка со Димитар...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 1. КОЛО ОД ПЛЕЈ-ОФ/АУТ ВО СУПЕР МАШКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

Традицијата продолжува и екипата на 24Ракомет и годинава ви овозможува во секое коло да гласате за најдобрите ракометари по коло и во пролетниот дел од сезоната. Стартуваа разигрувањата за титула и опстанок во елитната конкуренција,...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 22. КОЛО ОД СУПЕР МАШКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

Традицијата продолжува и екипата на 24Ракомет и годинава ви овозможува во секое коло да гласате за најдобрите ракометари по коло и во пролетниот дел од сезоната. Регуларниот дел веќе заврши, а за разлика од ланската...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 21. КОЛО ОД СУПЕР МАШКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

Традицијата продолжува и екипата на 24Ракомет и годинава ви овозможува во секое коло да гласате за најдобрите ракометари по коло и во пролетниот дел од сезоната. За разлика од ланската сезона, во оваа сезона има...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 20. КОЛО ОД СУПЕР МАШКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

Традицијата продолжува и екипата на 24Ракомет и годинава ви овозможува во секое коло да гласате за најдобрите ракометари по коло и во пролетниот дел од сезоната. За разлика од ланската сезона, во оваа сезона има...

МВП на 19. коло во Супер машката лига – Мартин Димов (Пролет)

Десното крило на тимот на Пролет, Мартин Димов е новиот ракометар кој се најде на списокот на играчи што се МВП на коло во Супер машката лига. Тој имаше добра средба во 19. коло,...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ