ИГРАЧ НА КОЛО

МВП НА 1. КОЛО ОД СУПЕРЛИГА – НИКОЛА ПОТИЌ (ПРОЛЕТ)

Десниот бек на Пролет, Никола Потиќ, со вашите гласови го избравте за МВП, односно најкорисен играч на 1. коло од суперлигашкото разигрување за титула и за опстанок. Српскиот интернационалец не се наигра во Металург во...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 1. КОЛО ОД СУПЕРЛИГА (АНКЕТА)

Традицијата продолжува и екипата на 24Ракомет и годинава ќе ви овозможува во секое коло да гласате за најдобрите ракометари по коло во вториот дел од сезоната. Сезоната ќе биде долга, ќе има неизвесни битки за...

Јанчев: Се надевам со моето искуство ќе му помогнам на Тиквеш да избори опстанок

По завршувањето на есенската полусезона, односно регуларниот дел од Суперлигата, читателите на 24Ракомет го избраа идеалниот тим на полусезоната. 24Ракомет, единствениот специјализиран спортски портал посветен на ракометот во соработка со нашите пријатели од „ИЗВОРСКА“...

Митев: Сонувам еден ден да го облечам сениорскиот дрес на Македонија

По завршувањето на есенската полусезона, односно регуларниот дел од Суперлигата, читателите на 24Ракомет го избраа идеалниот тим на полусезоната. 24Ракомет, единствениот специјализиран спортски портал посветен на ракометот во соработка со нашите пријатели од „ИЗВОРСКА“...

Хорват: Многу значи ваква титула, се надевам ги оправдав очекувањата

Хрватскиот репрезентативец е најзвучното засилување на Металург сезонава, како со своето искуство, така и со реномето кое го има на овие простори. Иако не ги одигра сите суперлигашки натпревари во финишот на есенскиот дел,...

Јовановски: Хемијата во тимот – клуч за добрите резултати на Струга

Голманот на Струга, Мартин Јовановски, беше еден од најзаслужните во тимот за пласманот во плеј-офот. Битолчанецот по една сезона во странство се врати во суперлигашкото друштво во Македонија и брани во одлична форма. По завршувањето...

Палевски: Пролет секогаш има високи цели, ќе одиме на победа на секој меч без...

Ракометарот на Пролет, Давор Палевски, две сезони по ред беше најдобар стрелец во најквалитетната конкуренција во Македонија. Пред да се пресели во Пролет, екс младинскиот репрезентативец ги носеше дресовите на Металург и Работнички. Со...

Маркоски: Се надевам следниот пат некој помлад ќе ја добие наградата, ќе се бори...

Маркоски беше столбот на одбраната на Металург во есенскиот дел од сезоната. Левиот бек не беше во составот во сите суперлигашки дуели, но на оние кои играше впечатокот е доволен за да собере најголем...

Серафимов: Напролет може да ги разочараме само другите тимови од Супер лигата

Репрезентативецот на Македонија, кој настапува на позицијата десен бек, Мартин Серафимов со тимот на Металург се пласираше во плеј-оф лигата и ќе се бори за ново излагање во Европа. Тој се најде во изборот...

Стефан Крстевски: Останувам во Работнички, ќе направиме сè да обезбедиме опстанок

Ракометарот на Работнички, Стефан Крстевски е еден од играчите кои се на список и на ракометарите кои може да се најдат и во составот на Вардар. Тој беше еден од оние кои се споменуваа...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ