СТРУГА 2020: Заврши групната фаза, изненадувањата овој пат ги немаше

Со одигрувањето на денешните натпревари беше комплетирана групната фаза на 48. издание на Струшкиот турнир така што веќе е познат пласманот на екипите во двете групи.

Очекувано Вардар и Еурофарм Пелистер ги добија сите натпревари и утревечер ќе одлучат кој е најдобар во моментов со формата после нецелосно одработени подготовки.

Ќе биде интересно и на другите средби така што утре ќе бидат следени четири интересни натпревари.

Како изгледаат групите после вкупно 12 одиграни средби во четири дена можете да видите во продолжение.

СТРУШКИ ТУРНИР, 48. ИЗДАНИЕ

РАСПОРЕД И РЕЗУЛТАТИ

ГРУПА А

СРЕДА, 12 АВГУСТ

БУТЕЛ СКОПЈЕ – ОХРИД     24:25 (ИЗВЕШТАЈ/ГАЛЕРИЈА)

ЧЕТВРТОК, 13 АВГУСТ

БУТЕЛ СКОПЈЕ – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2     21:17 (ИЗВЕШТАЈ)

ВАРДАР – ОХРИД     27:22 (ИЗВЕШТАЈ/ГАЛЕРИЈА)

ПЕТОК, 14 АВГУСТ

ВАРДАР – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2     33:19 (ИЗВЕШТАЈ)

САБОТА, 15 АВГУСТ

ОХРИД – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2      26:22 (ИЗВЕШТАЈ)

ВАРДАР – БУТЕЛ СКОПЈЕ     25:17 (ИЗВЕШТАЈ)

ТАБЕЛА: 1. Вардар 6 бода (85:58); 2. Охрид 4 (73:73); 3. Бутел Скопје 2 (62:67); 4. Еурофарм Пелистер II 0 (58:80).

ГРУПА Б

СРЕДА, 12 АВГУСТ

СТРУГА – ПРИЛЕП     28:32 (ИЗВЕШТАЈ)

ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – МЕТАЛУРГ     24:22 (ИЗВЕШТАЈ/ГАЛЕРИЈА)

ЧЕТВРТОК, 13 АВГУСТ

МЕТАЛУРГ – ПРИЛЕП     33:24 (ИЗВЕШТАЈ/ГАЛЕРИЈА)

ПЕТОК, 14 АВГУСТ

СТРУГА – МЕТАЛУРГ     24:35 (ИЗВЕШТАЈ)

ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – ПРИЛЕП     38:17 (ИЗВЕШТАЈ)

САБОТА, 15 АВГУСТ

СТРУГА – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР     16:28 (ИЗВЕШТАЈ)

ТАБЕЛА: 1. Еурофарм Пелистер 6 бода (90:55); 2. Металург 4 (90:72); 3. Прилеп 2 (73:99); 4. Струга 0 (68:95).