Куп на Македонија: Суперлигашите безмилосни, сите завршија во осминафинале

Во првата рунда од Купот на Македонија во која суперлигашите играа против прволигашите на сите 16 дуели победија составите кои се дел од посилната лига.

Со вчерашното комплетирање на средбите стана познато кои тимови одат понатаму така што веќе сè е јасно односно познато кои тимови одат во четирите групи кои ќе ги дадат составите што ќе играат на завршниот турнир.

Како завршија средбите од 1/16-финалето може да погледнете во продолжение.

КУП НА МАКЕДОНИЈА

ВАРДАР – ТЕКСТИЛЕЦ   47:11 (ИЗВЕШТАЈ)

РИНИА М – РАБОТНИЧКИ     14:30 (ИЗВЕШТАЈ)

ПРОЛЕТ 62 – ГРК БОРЕЦ     38:19 (ИЗВЕШТАЈ)

ПРИЛЕП – АЕРОДРОМ     31:23 (ИЗВЕШТАЈ)

ПРЕСПА – СТРУГА    16:32 (ИЗВЕШТАЈ)

ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2 – ЈЕХОНА     40:19 (ИЗВЕШТАЈ)

КИЧЕВО – БУТЕЛ СКОПЈЕ    18:53 (ИЗВЕШТАЈ)

ЈУНИОР КИСЕЛА ВОДА – ДРАЧЕВО     32:24 (ИЗВЕШТАЈ)

ШАМПИОН – ГРК ТИКВЕШ     23:34 (ИЗВЕШТАЈ)

ДЕЛЧЕВО ВАРДАР – ОХРИД     12:45 (ИЗВЕШТАЈ)

МЕТАЛУРГ РА – РАДОВИШ     25:30 (ИЗВЕШТАЈ)

АСТРАИОН – МАКЕДОНИЈА ЃП     31:19 (ИЗВЕШТАЈ)

ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – ВАРДАР НЕГОТИНО     45:11 (ИЗВЕШТАЈ)

МРК КУМАНОВО – МЕТАЛУРГ     26:36 (ИЗВЕШТАЈ)

МЛАДОСТ БОГДАНЦИ – СКОПЈЕ 2020     29:28 (ИЗВЕШТАЈ)

ПАРТИЗАН – ГА КЛ 7     19:45 (ИЗВЕШТАЈ)