ЕП

Борозан нема да игра на ЕП, но потоа може да се врати меѓу „лавовите“

Селекцијата на Црна Гора славеше на првиот тест во ЕХФ неделата против Босна и Херцеговина, а селекторот Зоран Рогановиќ испробуваше повеќе нови играчи. Рогановиќ најави дека Вуко Борозан нема да се најде на списокот на...

Преполовената Чешка немаше шанси против Швајцарија

Еден од противниците на репрезентацијата на Македонија во групната фаза од Европското првенство, репрезентацијата на Чешка беше високо поразена на гостувањето кај Швајцарија со 35-25. Чешка во ЕХФ неделата настапува со комбиниран тим во кој...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ