ЕП

Франција го освои златото на кадетското ЕП!

Селекцијата на Франција е нов европски шампион, откако во финалето на кадетското Европско првенство во Црна Гора, ја победи Данска со 24-19. Французинките по првото полувреме имаа солидна залиха од три погодоци, 12-9, а во...

Методија и Михајло Илиевски ќе судат полуфинале на ЕХФ шампионатот во Турција!

Македонската двојка Методија и Михајло Илиевски добија големо признание од Европската ракометна федерација. Тие се делегирани да го судат полуфиналето на ЕХФ шампионатот за кадетки што се одржува во Турција. Полуфиналето меѓу домаќинот Турција и Финска...

Кадетките загубија од Исланд и завршија на последното место на ЕП!

Женската кадетска репрезентација на Македонија во дуелот за 15 место на Европското првенство беше поразена од Исланд со 34:25. Иако ракометарките на Кристијан Грчевски во најголемиот дел од првото полувреме беа во предност, сепак, на...

Данска и Шпанија за титулата на кадетското СП, Франција против Данска за европското злато

Денес на Светското кадетско првенство во Хрватска, како и на Европското кадетско првенство во Црна Гора беа одиграни полуфиналните дуели. На кадетскиот Мундијал во финалето ќе играат репрезентациите на Данска и Шпанија, кои во полуфиналните...

Несреќен пораз од Швајцарија: Македонија остана со празни раце во последните секунди!

Женската кадетска репрезентација на Македонија загуби несреќно од Швајцарија со гол од пенал во последните секунди, 32-31 и ќе се бори за 15 место на Европското првенство што се одржува во Црна Гора. Ова...

Полуфинале на ЕП за Божиновски и Начевски!

Македонските арбитри Даниело Божиновски и Виктор Начевски добија големо признание од Европската ракометна федерација. Тие ќе го судат полуфиналето на Европското првенство за кадетки меѓу селекциите на Германија и Франција. Натпреварот ќе се игра од 18:00...

Кадетките ќе разигруваат за пласман од 13 до 16 место на ЕП – следен...

Кадетките на Македонија на Европското првенство во Црна Гора, откако претрпеа пет порази, три во групната фаза и два во разигрувањето за пласман од 9 до 16 место, ги очекува борба за избегнување на...

ЕХФ шампионат: Се разгорува борбата за полуфинале и за место на СП

Покрај Европското првенство за кадетки во Црна Гора, во моментов се играат и два ЕХФ шампионати во Азербејџан и Турција. На ЕХФ шампионатот во Баку, познати се веќе полуфиналистите - Словенија, Литванија, Шпанија и Фарски...

Кадетките немоќни и против Португалија, постигнаа само 13 гола!

Женската кадетска репрезентација на Македонија го доживеа петтиот пораз на Европското првенство во Црна Гора. Кадетките на Македонија во денешниот дуел со Португалија претрпеа убедлив пораз од 36:13. По двата порази во разигрувањето за пласман од...

Кадетките и парираа долго време на Норвешка, но на крајот загубија убедливо

Женската кадетска репрезентација на Македонија го доживеа четвртиот пораз на Европското првенство, откако загуби од селекцијата на Норвешка со 32-21 во разигрувањето за пласман од 9 до 16 место. Избраничките на Кристијан Грчевски долго време...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ