ЕП

Романците избројаа 16 судиски грешки против нив (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Црна Гора со триумфот против Романија од 35:34 обезбеди пласман во полуфиналето на Европското првенство 2022. Романската ракометна јавност остана бесна после поразот и најголемиот виновник за ваквиот исход го бара во судискиот...

Скадинавско дерби за Металари и Николовски!

Европската ракометна федерација ги делегираше официјалните лица за натпреварите од последното коло во главната рунда на ЕП. Арбитрите од Македонија, Исмаил Металари и Ненад Николовски, ќе имаат уште еден предизвик на континенталниот собир. Тие се делегирани...

Франција ги урна германските надежи и си обезбеди билет за Љубљана

Репрезентацијата на Франција во рамки од 2. коло од главната фаза на Европското првенство славеше против Германија, со резултат 29:21. Франција заедно со Црна Гора од групата Д патуваат во полуфиналето на Европското првенство. Иако...
video

Јауковиќ за 24Ракомет ТВ: Многу сум горда, ова е голем успех за Црна Гора...

https://www.youtube.com/watch?v=i8WG0TXBJvo&ab_channel=24%D0%A0%D0%90%D0%9A%D0%9E%D0%9C%D0%95%D0%A2%D0%A2%D0%92  

Црногорците се жалат – за разлика од Македонија и Словенија, нас државата не ни...

Црна Гора, односно спортскиот центар ,,Морача" во Подгорица беше домаќин на групата Д на Европското првенство во женска конкуренција. Иако од ЕХФ немаа никакви забелешки за организацијата во Подгорица, сепак, првиот човек на Ракометната федерација...

Шведска ги освои првите бодови во главната рунда на ЕП

Ракометарките на Шведска ја забележаа првата победа во главната фаза на Европското првенство, откако во дуелот против Унгарија славеа со 30:25. Шведска со првите освоени бодови во главната фаза остана во игра за пласман...

„Нашата репрезентација е поквалитетна од Романија”

Репрезентацијата на Црна Гора, која на Европското првенство во Скопје допатува како првопласирана од групата Д, со пораз ја стартуваше главната фаза, откако убедливо беше поразена од актуелниот олимписки првак Франција. Сепак, избраничките на Бојана...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ