АНКЕТА

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 6. КОЛО ОД СУПЕРЛИГА (АНКЕТА)

Традицијата продолжува и екипата на 24Ракомет и годинава ќе ви овозможува во секое коло да гласате за најдобрите ракометари по коло во вториот дел од сезоната. Сезоната ќе биде долга, ќе има неизвесни битки за...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 2. КОЛО ОД СУПЕРЛИГА (АНКЕТА)

Традицијата продолжува и екипата на 24Ракомет и годинава ви овозможува во секое коло да гласате за најдобрите ракометари по коло во вториот дел од сезоната. Сезоната е долга, веќе има многу неизвесни дуели во и...

АНКЕТА: Кој од двајцата репрезентативни голмани на Македонија беше подобар во дуелот меѓу Вардар...

Дуелот од петтото коло во Лигата на шампионите во Скопје го доведе португалскиот шампион Порто. Вардар и Порто одиграа изедначен дуел кој во последната секунда заврши со реми 25-25, сепак она што го одбележа...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 2. КОЛО ОД СУПЕР МАШКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

На средбите од 2. коло во Супер машката лига домашните екипи не дозволија изненадување на пет средби. Победија Пролет, Бутел Скопје, Радовиш, Струга и Еурофарм Пелистер 2. Единствен гостински тим кој дојде до бодови...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 1. КОЛО ОД СУПЕР МАШКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

На средбите од 1. коло во Супер машката лига ракометарите се загреваа за есенската полусезона која ќе трае скратено. Беа одиграни по три средби во групите А и Б, а оние кои покажаа најмногу...

МВП на 14. коло во Супер машката лига: Дарко Кондев (Металург)

Младинскиот репрезентативец на Македонија, кој игра за Металург, левото крило Дарко Кондев доби најмногу гласови при изборот на МВП за 14. коло од Супер машката лига. Кондев доби 63 проценти од вкупниот број на гласови...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 14. КОЛО ОД СУПЕР МАШКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

Со натпреварите од 14. коло финишираше есенскиот дел од сезоната во Супер машката лига. Беа одиграни уште пет интересни средби на кои фаворитите дојдоа до нови победи така што немаше проблеми за ниту еден...

МВП на 13. коло во Супер машката лига: Даниел Дупјачанец (Металург)

Голманот на Металург, Даниел Дупјачанец, кој во минатото коло остана на второто место е МВП на 13. коло од Супер машката лига.Тој освои убедливо најмногу гласови и со 60 проценти е пред колегите кои...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 13. КОЛО ОД СУПЕР МАШКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

Натпреварите од 13. коло од Супер машката лига минаа без изненадувања. Сите екипи кои важеа за фаворити ја оправдаа улогата. Металург, Охрид, Пролет, Вардар јуниор и Пелистер освоија нови бодови покажувајќи дека на средбите беа...

МВП на 12. коло во Супер машката лига: Лука Стојановиќ (Металург 2)

Ракометарот на Металург 2, Лука Стојановиќ доби убедливо најмногу глави при изборот на МВП на 12 коло од Супер машката лига. Тој се најде далеку пред конкуренцијата со вкупно 60 проценти од гласовите. Со...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ