понеделник, септември 27, 2021

ФОТО

video

Виена обоена во „црвено-жолто“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ракометарите на Македонија ќе имаат огромна поддршка од трибините во Штадхале на средбата против Чешка и денеска може да направат голем чекор напред во изборувањето на втор круг на Европското првенство. Средбата почнува од 16...
video

Итар Пејо пристигна во Виена како поддршка за ракометарите (ФОТО)

Машката македонска репрезентација го игра првиот натпревар на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска. Првиот ривал е селекцијата на Украина, а нашите ракометари пред крајот на првото полувреме водат со четири голови разлика, 10-6. Битолчанецот...
video

Уште часови до првиот натпревар, Македонија подготвена за прва победа (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Репрезентацијата на Македонија денеска го одработе и вториот тренинг така што ракометарите се подготвени за настап на првиот меч. Селекторот Данило Брестовац уште еднаш имаше можност да ги провери момците и она што е сработено...
video

Пропуст во графиката на ЕХФ: Играа Србија и Белорусија или Хрватска и Црна Гора?...

Уште на првиот ден на Европското првенство се појавија првите проблеми со графиката на дуелот во Грац. На дуелот помеѓу Хрватска и Црна Гора на екранот стоеше графика дека играат Србија и Белорусија. Откако забележаа...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ