ТРАНСФЕРИ

Мартиновиќ е нов „лав“, ќе му се придружи на Јагањац во Рајн Некар

Хрватскиот репрезентативец Иван Мартиновиќ ќе биде новото засилување во екипата на Рајн Некар за сезона 2024/25. Десниот бек од Хрватска со раководството на тимот од Манхјам се договори на соработка, со важност од две години,...

Вујовиќ останува селектор на Иран, го презема и најдобриот клуб!

Актуелниот селектор на Иран, Веселин Вујовиќ, иако не знаеше дали ќе го продолжи договорот со тамошната федерација, сепак, заедно со челниците на ракометната куќа од азиската земја се договорија на нова соработка. Екс тренерот на...

Некогашниот тренер на Куманово замина од Динамо Панчево, клубот го промовира наследникот

Раководството на амбициозниот клуб Динамо од Панчево по поразот од Металопластика во домашниот шампионат реши да направи промена на тренерската позиција. На местото на екс тренерот на ЖРК Куманово, Ненад Краљевски, е назначен некогашниот селектор...

Полска најде селектор – на клупата седнува легендарниот Марцин Лијевски!

Легендарниот десен бек Марцин Лијевски денеска беше промовиран како нов селектор на Полска. Лијевски остана без работа по заминувањето од Горњик Забже, каде што беше три сезони, а сега ја презема функцијата од Бартош Јурецки,...

Трпчевски добива тренер од Бундес лигата

Официјалниот сајт на шпанскиот тим Бургос објави за договорената соработка со новиот стратег. Тимот во кој настапува македонскиот десен бек Стефан Трпчевски доби тренер со искуство од Бундес лигата. Станува збор за 38-годишниот Рој Санчес, кој...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Целје продолжува да инвестира во младите, Кристијансон останува во Магдебург до 2028!

Словенечкиот шампион Целје продолжува да го составува тимот за следната сезона, во која клубот ќе има поголеми амбиции. Нови ракометари во тимот на Алем Тоскиќ ќе бидат левите бекови Урош Миличевиќ и Ник...

Хрватски репрезентативец на мета на Рајн Некар

Хрватскиот репрезентативец Иван Мартиновиќ, кој настапува во Мелсунген, би можел да си замине од тимот на Роберто Гарсија Парондо, но да остане во најсилната лига на светот. Според пишувањата на германскиот медиум „Mannheimer Morgena", Мартиновиќ“...

ОФИЦИЈАЛНО: Куни Моралес потпиша за Загреб

Ракометарот на Вардар, Куни Моралес нема да го продолжи договорот во актуелниот шампион на Македонија и на лето ќе има нов предизвик во својата кариера. Искусниот ракометар ќе биде новото засилување во Загреб и во...

Моралес заминува од Вардар, следна дестинација Загреб?!

Според пишувањата на хрватскиот „24Сата“, кубанскиот десен бек Куни Моралес, нема повеќе да биде дел од Вардар. Неговиот договор завршува на лето, а следната дестинација според хрватскиот медиум ќе биде тамошниот првак Загреб. „Плинарите“ ќе се...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Поранешен бомбардер на Металург останува во Кувајт, Екерле се враќа дома!

Поранешниот ракометар на Металург и репрезентативец на Австрија, Јанко Божовиќ го продолжи договорот со тимот на Ал Сулајбихат. Двете страни беа задоволни од соработката од првиот дел од оваа сезона, па така Божовиќ...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ