ТРАНСФЕРИ

Се разгореа страстите во Грција – најдобриот играч на Олимпијакос се пресели во АЕК...

Еден од најдобрите играчи на тимот на Олимпијакос, Патрик Лемос, од идната сезона ќе го носи дресот на најголемиот ривал. Бразилскиот среден бек потпиша договор на две сезони со шампионот АЕК Атина, кој има големи...

Си замина од европскиот првак за да игра во Втора лига

Поранешната унгарска репрезентативка Бернадет Боди, по 13 сезони си замина од европскиот првак Ѓер. Иако имаше договор на уште една година, сепак десното крило побара раскин и веднаш најде нов клуб - второлигашот Будаорс. 34-годишната ракометарка...

Габи Величковска останува во Франција, но го менува клубот – ќе игра со светска...

Поранешната ракометарка на Кожувчанка од Штип и Металург, Габриела Величковска и во следната сезона ќе настапува во Франција. По одиграните седум сезони во Автокоманда, централниот бек замина во францускиот второлигаш Ле Пужен, каде беше меѓу...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Екс играч на Охрид го смени клубот во Грција, Пешевски доби соиграч...

Поранешниот играч на Охрид, Французинот Малик Хогас, кој настапуваше за грчкиот шампион АЕК Атина, во новата сезона ќе има нов предизвик - Диомидис Аргос. Полскиот вицепрвак Висла Плоцк го потврди ангажманот на левиот...

И во време на криза Келце донесе нов плејмејкер

Михал Олејничак, еден од ракометарите во кои полската јавност полага големи надежи, е нов ракометар на Келце. Досегашниот 19-годишен среден бек на тимот на Гдањск, кој веќе дебитираше за сениорската репрезентација на големите натпреварувања, ќе...

Беше понуден на Еурофарм Пелистер, а потпиша за Веспрем

Унгарскиот чувар на мрежата Адам Борбељ, кој минатата сезона бранеше за тимот на Татабања, потпиша договор со новакот во елитната лига на Унгарија - Веспрем ККФТ. Иако Борбељ беше понуден уште пред еден месец на...

Ја заврши битолската авантура со неколку одиграни минути – Ратајец потпиша за австриски второлигаш!

Словенечкиот интернационалец Анже Ратајец, кој беше донесен од австрискиот Ферлах во Еурофарм Пелистер како големо засилување, си замина од клубот по една (не)одиграна сезона. Тој потпиша договор со австрискиот второлигаш Фуксе, клубот што настана по...

Од Металург во Решица – Кбилашвили ќе му се придружи на Орјоникидзе

Тимот на Металург ја прекина соработката со грузискиот среден бек Иракли Кбилашвили, иако тој имаше уште една година договор. Поради исполнетата квота за странски ракометари, во Автокоманда ќе биде ангажиран друг среден бек од најдобрите...

Американец што играше во германската регионална лига, од септември ќе игра во Лигата на...

Американсиот голман Нико Робинсон, кој брани за екипата Доцхајм од Висбаден од регионалните лиги на Германија, од наредната сезона ќе игра за норвешкиот шампион Елверум. Робинсон, чиј татко е по потекло од САД, веќе е...

Имаше комбинација да дојдат во Вардар, а сега ќе играат во Катар и Јапонија

Левиот и десниот бек на португалскиот првак Порто, кубанските интернационалци Јоан Бланко Баласкез (25) и Анхел Ернандез Зулуета (26), иако имаше комбинација да бидат позајмени во европскиот шампион Вардар, сепак ќе играат во Катар...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ