ТРАНСФЕРИ

Мартин Поповски не мрда од Цирих – потпиша нов договор со Амичитија

Македонското десно крило Мартин Поповски и во наредните две сезони ќе ги брани боите на швајцарскиот клуб Амичитија Цирих. 27-годишниот Поповски, кој се најде на поширокиот список на Кире Лазаров пред ЕП, ја игра втората...

Играше за ПСЖ, Веспрем, Барса…сега се одомаќини во Фуксе Берлин

Десниот бек Марко Копљар ја продолжи соработката со бундеслигашот Фуксе Берлин и ќе остане во Германија и во наредните две сезони. Хрватот се обврза на нова двегодишна верност до 2024 година, и доколку го одработи...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Мешков Брест донесе двајца Шпанци и Хрват, Татран продолжи со Колодети и...

Белорускиот Мешков Брест има тројца нови ракометари за следната сезона. Станува збор за двајца шпански интернационалци - средниот бек Аугустин Касадо и десното крило Гонсало Перес Арсе, кои доаѓаат од Ла Риоха и...

Радовиш остана без единствениот странец – замина Александар Вујниќ

Последнопласираниот тим во Суперлигата, Радовиш, остана без единствениот интернационалец во составот. Од клубот замина српскиот лев бек Александар Вујниќ, кој дојде пред стартот на новата сезона и беше меѓу најдобрите стрелци на радовишани. Претходно заминаа и...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Андерсон „лисица“ до 2025 година, Потеко оди во Бундес лига, Неагу со...

Словенечкиот пивотмен Вид Потеко на лето се сели во Бундес лигата. Потеко, кој имаше интернационално искуство во Мешков Брест, вторпат заминува од Целје, откако го стави потписот на договорот со Гепинген. Легендарната романска...

Дабас му посака добредојде на Златко Хорват

Ракометарот кој минатиот петок се збогуваше со своите колеги од Металург, Златко Хорват денеска беше претставен во неговиот нов клуб, Дабас каде што ќе ја продолжи кариерата после Европското првенство. Како што 24Ракомет прв...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Бауер се враќа во Грција, Терзиќ не мрда од Висла, Maртин со...

Босанскиот репрезентативец Мирсад Терзиќ, ќе продолжи и во иднина да го носи дресот на полскиот вицепрвак Висла Плоцк. Терзиќ се договори за нова едногодишна соработка, која ќе трае до јуни 2023 година. Шпанската...

Зоран Стојановски не е повеќе член на Радовиш

Последнопласираната екипа во суперлигашкото друштво, Радовиш, остана без еден од најдобрите поединци во ростерот. Левото крило Зоран Стојановски и радовишани спогодбено го прекинаа договорот кој беше со важност до крајот на оваа сезона. Велешанецот освен за...

Кадетен Шафхаузен останува без Пилиповиќ – Хрватот заминува во Висла Плоцк

Полскиот вицешампион Висла Плоцк за следната сезона го ангажираше голманот на Кадетен Шафхаузен, Кристијан Пилиповиќ. Веста за неговото доаѓање во екипата на Хавиер Сабате беше официјално соопштена на клупската страна на Висла Плоцк. Пилиповиќ во...

Најдобриот стрелец од Мундијалот доби нов договор – не мрда од Нант

Најдобриот стрелец од Светското првенство кое се одржа во Шпанија, Натали Хагман, одлучи да го продолжи договорот со екипата на Нант за уште една сезона. Хагман и раководството на Нант после нејзиниот одличен настап...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ