таг: рк мотор

Стоилов: Многу играчи го носат товарот цела сезона, в среда ќе...

Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов после тешката средба против тимот на Келце во Лигата на шампионите, очекува дека и на следниот дуел од СЕХА...

Кокшаров: Некој ќе одмора, но нема да му попуштаме на Мотор...

После ремито против тимот на Келце екипата на Вардар се подготвува за дуелот против Мотор Запорожје од СЕХА лигата, а овој натпревар се игра...

Келце изби пред Вардар, Душебаев сам го среди Веспрем!

По поразот од Монпелје на домашен терен и победата над Мешков  Брест во Белорусија, ракометарите на Келце славеа над  големиот ривал Веспрем со 34-33....

Војводина реди победи во СЕХА лигата

Војводина ја оствари и третата победа во СЕХА лигата и привремено изби на врвот на табелата во групата А. Во 4. коло го совладаа...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ