таг: рк мотор

„Моторот“ на Мотор останува во Запорожје, Мешков ќе бара друг партнер...

Средниот бек на белоруската репрезентација, Борис Пуховски, ќе го продолжи својот престој во Мотор Запорожје. „Моторот“ на Мотор, иако имаше понуда од белорускиот Мешков Брест,...

Само вистинските навивачи на Вардар се во “Јане Сандански”! (ФОТО)

Иако се очекуваше полна сала, во знак на поддршка на ракометарите што и донесоа две европски титули на Македонија во последните три сезони, сепак...

Мотор ослабен доаѓа кај Вардар: Во еден ден двајца играчи си...

По дуелот со Кил во Лигата на шампионите, ракометарите на Вардар ќе играат во Скопје со украинскиот првак Мотор Запорожје, кој ќе допатува со...

Мотор го совлада Порто и му направи услуга на Вардар

Екипите на Мотор Запорожје и Порто го отворија 10. коло од Лигата на шампионите во кое составот од Украина стигна до првата победа во...

ЛИГА НА ШАМПИОНИ: Мотор ќе се обиде да го запре Порто

Екипата на Мотор денеска ќе го пречека составот на Порто и ќе се обиде да го запре во налетот кој го има, а од...

Вујовиќ: Вардар е пример како се бори со сите проблеми

Поранешниот ракометар на Вардар, Стеван Вујовиќ одигра добра средба и постигна 12 гола. Сепак, тој не можеше сам против „црвено-црните“, па на крајот мораше...

Кокшаров: Ако треба и голманите ќе играат како бекови, важно е...

Екипата на Вардар уште еднаш дојде до победа, но повторно не можеше да смена на најсилниот состав. Тренерот Кокшаров мораше да импровизира, а такво...

Вардар и Мотор се изнадаваа голови, но бодовите останаа во „Јане...

Ракометарите на Вардар имаа успешна генералка пред гостувањето во Полска кај Келце, а вечерва на свој терен беа подобри од Мотор Запорожје во рамки...

Мотор без странци и без тренерот Степанец во Скопје

На средбата против Вардар в среда од 20:15 часот во Скопје екипата на Мотор Запорожје ќе допатува без своите најдобри ракометари. Според информациите од Украина...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ