СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2023

Шок за Романија: Неагу може да го пропушти Мундијалот?

Една од најдобрите ракометарки на светот, репрезентативката на Романија, Кристина Неагу, можеби нема да игра на Светското првенство 2023, кое ќе започне на 29 ноември. Неагу на 18 ноември во натпревар од Лигата на шампионите...

Ја елиминираше Македонија, но на СП ќе настапи без најдобрите!

Женската сениорска репрезентација на Украина, која ја елиминираше Македонија во бараж дуелот за пласман на Светското првенство 2023, ќе настапи без најдобрите играчи на Мундијалот. Украина на Светското првенство во Данска, Шведска и Норвешка ќе...

Шпанија без Барбоса и Гутиерез на СП!

Репрезентацијата на Шпанија, која на Светското првенство 2019 стигна до сребро, ќе биде ослабена на Мундијалот во Данска, Шведска и Норвешка. Една од најдобрите ракометарки на позицијата лев бек и колешка на Ива Младеновска во...

СП 2023 – ГРУПА Г: „Фуријата“ со свежа крв, Бразил чека шанса од позадина,...

На претстојното Светско првенство во Данска, Шведска и Норвешка ќе играат 32 репрезентации, поделени во осум групи од по четири, а првите три тима од секоја група поминуваат во главната рунда, додека оние што...

Главните фаворити во форма пред стартот на Мундијалот

Женските репрезентации ги привршуваат подготовките за настапот на претстојното Светско првенство во Данска, Шведска и Норвешка. Сите фаворити на СП, забележаа победи на пријателските натпревари и подготвени ќе го дочекаат Мундијалот. Единствено селекцијата на Шпанија, имаше...

СП 2023 – ГРУПА Ф: Германија фаворит, напаѓаат Полска и Јапонија

На претстојното Светско првенство во Данска, Шведска и Норвешка ќе играат 32 репрезентации, поделени во осум групи од по четири, а првите три тима од секоја група поминуваат во главната рунда, додека оние што...

СП 2023 – ГРУПА Е: Три европски селекции подготвени за драма во Хернинг

На претстојното Светско првенство во Данска, Шведска и Норвешка ќе играат 32 репрезентации, поделени во осум групи од по четири, а првите три тима од секоја група поминуваат во главната рунда, додека оние што...

Србија со лекција за Аргентина, Шпанија киксна против Јапонија

Женските репрезентации веќе ги започнаа подготовките за Светското првенство, а дел од нив одиграа и пријателски натпревари. Србија на турнирот во Шпанија на стартот ја совлада убедливо Аргентина со 28-18, а најдобри стрелци во составот...

СП 2023 – ГРУПА Д: Франција пред сите, Словенија, Ангола и Исланд во борба...

На претстојното Светско првенство во Данска, Шведска и Норвешка ќе играат 32 репрезентации, поделени во осум групи од по четири, а првите три тима од секоја група поминуваат во главната рунда, додека оние што...

СП 2023 – ГРУПА Ц: Норвешка прв фаворит, Кореја и Австрија во предност пред...

На претстојното Светско првенство во Данска, Шведска и Норвешка ќе играат 32 репрезентации, поделени во осум групи од по четири, а првите три тима од секоја група поминуваат во главната рунда, додека оние што...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ