Репрезентација

Убава вест за Македонија, кадетските и младинските ЕП со 24 репрезентации!

На состанокот на Извршниот Комитет на ЕХФ, беше најавено дека во иднина на кадетските и младинските Европски првенства ќе играат по 24 репрезентации. Во моментов во машка и женска конкуренција на континенталните собири има по...

Кашпарек: Се уште боли поразот од Македонија, бевме фаворити…

Репрезентацијата на Македонија се пласираше на Светското првенство кое ќе се игра на почетокот на 2023 година во јануари. Во баражот прво ги елиминиравме Романците, а потоа Чесите. Чешка можеби и самата се сметаше за...

Гичевска: Ќе гинеме на терен, играме за целиот македонски народ!

Женската селекција на Македонија ги доби Франција, Романија и Холандија за ривали на Европското првенство што ќе се игра во Словенија, Црна Гора и во нашата земја. Левиот бек Леонида Гичевска, која игра во одлична...

Во продажба билети за ЕП: Гледајте ги трите натпревари на Македонија за 40 евра!

Денеска започна продажбата на билетите за натпреварите од Европското првенство што ќе се игра во Македонија, Словенија и Црна Гора. Она што ги интересира македонските љубители на ракометот сигурно се цените на билетите за...

Мицевска: Ќе го дадеме последниот атом од силите, противниците доаѓаат во македонскиот вулкан!

Репрезентација на Македонија денес ги доби противниците за Европското првенство 2022, кое ќе се одржи во ноември, а Македонија заедно со Словенија и Црна Гора ќе биде домаќин на континенталниот собир. Ривали на избраничките на...

Савевски: Против најсилните ќе видиме до каде сме!

Репрезентација на Македонија денес ги доби противниците за Европското првенство во кое ние заедно со Словенија и Црна Гора ќе бидеме домаќини. Ждребот ни беше далеку од наклонет и во нашата група „Ц“ добивме...

Пеколен распоред: Македонија отвора со Франција, на крај двобој со Романија

Македонија ги доби селекциите на Франција, Холандија и Романија за ривали на претстојното Европско првенство што ќе се игра во Скопје, Подгорица, Целје и Љубљана. Нашата репрезентација веќе ги знае и термините за натпреварите што...

Седлоска: Во Скопје сите се „луди“ за ракомет, ова ЕП ќе биде голем настан...

Женската репрезентација на Македонија ги доби ривалите за претстојното Европско првенство што ќе се игра во нашата земја, Словенија и Црна Гора. Противници на девојките на Љубомир Савевски ќе бидат селекциите на Холандија, Романија и...

Не можеше полошо: Македонија на ЕП против Холандија, Романија и Франција!

Женската репрезентација на Македонија ги доби ривалите за претстојното Европско првенство што ќе се игра во нашата земја, Словенија и Црна Гора. Македонија ќе биде домаќин на групата Ц. Од вториот шешир нашата селекција за...

Гледајте ја ВО ЖИВО ждрепката за групите на ЕП (ЛИНКОВИ)

Денеска во „Замок Љубљана“ со почеток од 17:00 часот ќе биде извршена ждрепката за групите од Европското првенство во Македонија, Словенија и Црна Гора. Четири ракометарки меѓу кои и Македонката Андреа Седлоска, ќе бидат...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ