Репрезентација

Сеќавање на ЕП 2012: После поразот од Данска, на вечерата беше како на погреб

Капитенот и селектор на Македонија, Кире Лазаров, ја промовираше својата автобиографија во која откри интересни детали. Еден дел е посветен и на натпреварот против Данска на Европското првенство во Србија и на несреќниот пораз. „Имавме шут...

Лазаров: Им кажав на момците – победа нема да ми значи многу, ќе ми...

Репрезентативците кои се најдоа во тимот на Македонија за оваа ЕХФ недела веќе се во главниот град на Египет, Каиро, каде што денеска и утре ќе бидат одиграни две средби. Лазаров на овој собир е...

Познати сите патници за Египет – Лазаров поведе 19 ракометари на двобојот со „фараоните“

Машката сениорска репрезентација на Македонија патува за Египет со 19 ракометари, а во тимот со кој Лазаров ќе игра против составот предводен од Роберто Парондо ќе има и тројца дебитанти. Во последен момент падна одлуката...

Македонија патува за Каиро, Стоилов останува во Скопје

Репрезентацијата на Македонија денеска патува за Каиро каде утре и задутре ќе одигра два натпревари против селекцијата на Египет во рамки на ЕХФ неделата. На пат кон Каиро сигурно ќе го нема капитенот на Вардар,...

Лазаров: Има дисциплина, има желба и ентузијазам за работа, тоа ме радува

Репрезентацијата на Македонија ги одработува тренинзите за во ЕХФ неделата и се подготвува за дуелите против Египет кои треба да се играат в петок и в сабота во Каиро. Селекторот Лазаров е задоволен од она...

Мишевски: Мора да се прилагодиме на системот на Лазаров

Сениорската репрезентација на Македонија се подготвува во рамките на ЕХФ неделата за пријателскиот двомеч со африканскиот првак Египет. Средниот бек Марко Мишевски вели дека овој собир убаво ќе им дојде на репрезентативците пред настап на...

Познато кој против кого во ЕХФ неделата – Македонија против Египет, Данска во Златна...

Од денеска стартуваат натпреварите во рамки на ЕХФ неделата, а ќе ги има во голем број до недела кога финишираат контролните средби. Исто така в недела ќе финишираат и квалификаицксите дуели од 1. круг...

Митев за 24 Ракомет: Ќе дадам сè од себе за да дебитирам против Египет

Организаторот на играта на Бутел Скопје и МВП на последниот ЕХФ шампионат за кадети одржан во Скопје, Марко Митев од вчера е на собир со сениорската селекција која в петок и в сабота ја...

„На Македонија и требаат проекти како Еурофарм Пелистер 2 и Алкалоид, таму 24/7 се...

Машката сениорска репрезентација на Македонија денеска го имаше првиот собир пред стартот на ЕХФ неделата, но сите се уште се под импресии од вчерашната победа на Еурофарм Пелистер 2 над шампионот Вардар. Селекторот Кире Лазаров...

Лазаров: Имаме јасна идеја како да одиме напред

Сениорската репрезентација на Македонија го имаше собирот во рамките на ЕХФ неделата, во која ќе се соочи со тежок ривал. Ќе бидат одиграни две средби со полуфиналистот од Олимписките игри, Египет, на гостински терен...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ