понеделник, август 15, 2022

КРУЖАТ ГЛАСОВИ...

Барса најде нов пивот – доаѓа двометрашот Вјачеслав Бохан

Белорускиот репрезентативец Вјачеслав Бохан би требало да биде нов кружен напаѓач на шпанскиот гигант Барселона. Иако тој беше блиску до потпис со романскиот шампион Динамо Букурешт, сепак веројатно ќе игра во Каталонија од следната сезона. Бохан...

Драгана Ристова пред интернационален ангажман, има понуда од Хрватска

Драгана Ристова, која по крајот на оваа сезона, замина од клупата на ЖРК Вардар, се наоѓа пред прв меѓународен предизвик во тренерската кариера. Според информациите на 24Ракомет се работи за амбициозен проект од Хрватска, преговорите...

Мартин Јовановски замина од Германија, пред камбек во Суперлигата

Чуварот на мрежата Мартин Јовановски, кој пролетниот дел од сезоната го мина во Германија, се наоѓа пред камбек во Македонија. Неколку суперлигашки екипи се интересираат за Јовановски, па наскоро ќе биде познато каде ќе ја...

Кил и Веспрем во голема битка за Лукас Сандел

Десниот бек на репрезентацијата на Шведска, Лукас Сандел, по одличните партии во претходните две сезони во Алборг, стана мета на голем број клубови, кои што сакаат да го ангажираат во своите редови. За 25-годишниот годишниот...

Висла Плоцк ќе плати 15.000 евра оштета за новиот репрезентативец на Шпанија

Според полскиот медиум „ТВП Спорт“, репрезентативецот на Шпанија, Гонсало Перес Арсе, кој игра на позицијата десно крило, од следната сезона ќе настапува за Висла Плоцк. Гонсало Перес иако има активен договор со неговиот актуелен клуб,...

Оливие Њокас пред трансфер во Олимпијакос!

Според информациите на грчкиот весник „Гаврос“, поранешниот член на Вардар, Оливие Њокас, кој игра на позицијата лев бек, ќе биде најновото засилување во грчкиот шампион, Олимпијакос. За Оливие Њокас, како и за неговиот брат близнак,...

Охрид пикира двајца Грузијци, пред потпис и српски десен бек?

Раководството на Охрид активно работи на трансфер пазарот пред стартот на подготовките за новата сезона во која амбициите се високи. Откако беше промовиран новиот тренер Горан Андоновски, и беа продолжени договорите со Крсте Андоновски, Иван...

Романците наjaвуваат: Манасков во Динамо Букурешт!

Романскиот “ГСП” наjaвува дека шампионот Динамо Букурешт ќе биде новиот клуб на Дејан Манасков. Македонскиот репрезентативец би требало да биде едно од трите засилувања со Станислав Кашпарек и Али Зеин. Со нив тренерот Пасквал ќе...

Кил најде наследник на Ландин

Еден од најдобрите светски голмани Никлас Ландин од летото 2023 година ќе го чува голот на Алборг во неговата Данска, па така Кил ќе мора да бара алтернатива. Во „Kieler Nachrichten“, веќе се споменува...

Готфридсон на излезна врата од Фленсбург

Шведскиот репрезентативен бек Џим Готфридсон, многу веројатно нема да го доработи до крај договорот што го има со германскиот Фленсбург. Тој e врзан со договор до 2025 година, но во интервју за шведскиот „Афтонбладет“ откри...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ