КРУЖАТ ГЛАСОВИ...

Лев бек oд Струга се сели во Олимпијакос, доаѓа и Шпанецот Монторо!

Левиот бек од Србија, Вукашин Ракоција, кој во пролетниот дел од сезоната, го носеше дресот на Струга, ќе има нов предизвик во кариерата. Тој веќе замина од Македонија, а според „Greek Handball“, би можел да...

Симона Стојановска пред трансфер во Ѓорче Петров?

Екипата на Ѓорче Петров подготвува нов проект во женскиот ракомет, а амбициите на клубот ќе бидат пласман меѓу најдобрите четири екипи во следната сезона. За остварување на целите, Ѓорче Петров ќе треба да ангажира неколку...

Хановер и Кузмановски добиваат нов тренер – Прокоп ќе го наследи Ортега

Екипата на Хановер во новата сезона ќе добие нов тренер, а според германските медиуми главен кандидат за таа позиција е искусниот, Кристијан Прокоп. Поранешниот селектор на машката репрезентација на Германија се очекува да го наследи,...

По фијаското во Келн, ќе има ремонт во ПСЖ!

Францускиот ПСЖ никако не може да стигне до трофејот во Лигата на шампионите. Ни со Раул Гонзалес на клупата, со Хансен, Карабатиќ, Кристопанс на теренот, претходно ниту со Сагосен, Генсхајмер, Гудјонсен...не успева да се...

Француски „пакет“ од ПСЖ за Келце

Полскиот шампион Келце почнува да ја гради екипата за наредните сезони, а во клубот ќе пристигнат уште двајца ракометари од францускиот шампионат, пренесува „Спортове Факти“. Еден од нив е членот на ПСЖ, Беноа Конку. Младиот...

Кастамону планира екстра засилување, ја носи и Кристина Неагу?

Една од најдобрите ракометарки на светот, Кристина Неагу според турските медиуми е пред потпис со амбициозната екипа, Кастамону. Раководството на турскиот шампион има големи амбиции за следната сезона, а најверојатно е дека клубот ќе...

Ќе потпише нов договор, ама ако остане бремена – договорот не важи

Според романскиот медиум „ГСП“ интернационалката од Хрватска, Јелена Грубишиќ би требало да остане и следната сезона меѓу стативите на ЧСМ Букурешт. Искусната голманка сакаше да си замине од Романија и да се врати во Хрватска....

Писонеро носи Македонец: Ваљадолид со понуда за Тоше Ончев!

Левиот бек на Работнички, Тоше Ончев, кој со игрите оваа сезона во Суперлигата го сврте вниманието кон себе, од лето би можел да има ново интернационално искуство во кариерата. Некогашниот член на Вардар, а сега...

Митревски добива дански конкурент во Порто

Голманот на Твис Холстебро, Себастијан Франдсен, е на чекор до потпис со португалскиот шампион Порто. Според данската ТВ 2, Франдсен нема да го продолжи договорот со данскиот клуб и ќе се проба на меѓународна сцена. Тоа...

Висла Плоцк активна на трансфер пазарот – го бара новиот хрватски репрезентативец

Екипата на полскиот вицешампион, Висла Плоцк според шпанскиот медиум „lanuevacronica“, посакува во своите редови да го ангажира хрватскиот ракометар, Тин Лучин за новата сезона. Лучин моментално е ракометар на Адемар Леон и може да...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ