КАЈ ШТО ИМА ЧАД...

Екс ракометар на Татран Прешов и искусниот Николиќ пред потпис со Младост Богданци?

Големиот талент на црногорскиот ракомет, Петар Абрамовиќ и искусниот Богдан Николиќ се пред потпис со новиот суперлигаш Младост Богданци. 21-годишниот Абрамовиќ, кој потекнува од Ловќен, во минатите две сезони играше за словачкиот Татран Прешов и...

Почна потерата: Веспрем го бара Карачиќ, Душебаев би можел во Кил, Каралек е желба...

Вчерашната објава на Бертус Сервас дека неговата компанија ВИВЕ го прекинува вложувањето во Келце, веднаш ги распламти шпекулациите за заминување на најквалитетни и најскапо платените играчи. За Игор Карачиќ одамна е познато дека Вардар радо...

Вардар е договорен со Јотиќ, ама…

Хрватскиот интернационалец Ловро Јотиќ беше еден од најдобрите ракометари во едногодишниот престој во Еурофарм Пелистер. Иако имаше шанса да го продолжи договорот со битолскиот клуб, сепак Јотиќ се реши за нов предизвик. Уште на почетокот...

Еден Словенец замина, друг би можел да дојде: Зарабец на мета на Вардар!

Сташ Скубе е минато за европскиот шампион Вардар, но друг словенечки интернационалец би можел да се пресели во Скопје како негова замена. Станува збор за организаторот на играта на Кил, Миха Зарабец. Тој одамна...

ЦСКА Москва носи десен бек од Романија

Романскиот десен бек Патриција Визитиу е пред трансфер во рускиот тим ЦСКА Москва, пишува „Про Спорт“. Оваа сезона таа беше дел од Крајова, но нема да го продолжи договорот, а на рускиот тим му треба...

Игропуло на радарот на Спартак Москва!

Спартак Москва по секоја цена е решен да го симне Чеховски Медведи од престолот во Русија, ако не оваа, следната сезона. По шесте ангажирани засилувања оваа сезона (двајца украински репрезентативци Жуков и Илченко, Естонецот Јанима...

Филип Кузмановски се сели во Хановер?!

Македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски, иако потпиша тригодишен договор со Магдебург, сепак на лето би можел да има нова средина. Станува збор за тимот на Хановер, кој бара замена за данскиот интернационалец Мортен Олсен. Според пишувањата на...

Традициите постојат за да се рушат: Пролет пред потпис со српски интернационалец!

Тимот на Пролет во долгата историја, скоро никогаш не се потпирал на ангажмани на странски ракометари, но таа традиција веројатно оваа сезона ќе биде прекината. На проба во "Македонско Сонце" беше српскиот интернациоаналец со грчки...

Ристовска ќе добие нова колешка – во ЦСКА доаѓа Боршченко од големиот ривал Ростов...

Средниот бек на рускиот шампион Ростов Дон, Викторија Боршченко, од следната сезона би требало да стане нова ракометарка на ЦСКА Москва. Украинската репрезентативка, чија природна позиција е лево крило, не добива шанса на таа позиција...

Бундеслигашка понуда за вардарецот: Хановер (ќе) го бара Сташ Скубе!

Лидерот во Бундес лига, тимот на Хановер на крајот на оваа сезона ќе остане без услугите на данскиот организатор на играта, Мортен Олсен, кој се враќа во татковината и ќе игра за тимот на...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ