КАЈ ШТО ИМА ЧАД...

Доминик Кузмановиќ од 2025 година се сели во Бундес лигата!

Еден од најталентираните голмани во Европа, Доминик Кузмановиќ, од летото 2025 година би требало да се пресели во бундеслигашот Гумерсбах, пишува „Билд“. Чуварот на мрежата на Нексе има договор со актуелниот клуб уште една сезона...

Кизиќ се враќа во Скопје – ќе брани во Автокоманда!

Добар дел од играчите кои играат или добиваат повик за настап во репрезентацијата, брзо решаваат да направат трансфер. Дел потпишуваат, или имаат сериозни понуди од тимот што го предводи селекторот, актуелниот македонскиот ракометен вицепрвак....

Веселин Вујовиќ ќе го води Нексе!

Некогашниот тренер на Вардар и селектор на Македонија, Веселин Вујовиќ, ќе има нов голем предизвик во кариерата. Според информациите на 24Ракомет, Вујовиќ и Нексе ги договараат финалните детали од договорот, кој треба да стапи на...

Лино Червар е можен наследник на Тамше во Нексе?

На големо изненадување по само еден кикс, раководството на Нексе Нашице го смени словенечкиот стратег Бранко Тамше. Во многу чувствителен момент Нексе ќе мора да бара нов стратег, а екипата на дуелот со Горење Велење...

Хрватите најавуваат: Дагур Сигурдсон седнува на жешкото селекторско столче!

Хрватските медиуми „24Сата“ и „Вечерњи лист“ денеска објавија информација дека исландскиот стратег Дагур Сигурдсон би можел да биде нов селектор. Медиумите тврдат дека Сигурдсон веќе пристигнал во Загреб на преговори со челниците на ХРС и...

Барса го „краде“ Симоне од Монпелје?

Каталонскиот гигант Барселона е во потрага по замена за повредениот Домен Макуц, кој ќе ја пропушти целата следна сезона. Според „RTHаndball“, шпанскиот тим е заинтересиран да го ангажира аргентинскиот Диего Симоне, кој во моментов е...

ТРАНСФЕР БОМБА во Цетиње – се чека потписот на Вуко Борозан!

Црногорскиот шампион Ловќен е на прагот да договори супер засилување пред стартот на новата сезона. Тимот што доби директно место во групната фаза од Лигата на Европа, преговара за трансфер на левиот бек Вуко...

Динамо ќе му плати оштета на Веспрем: Цупара ова лето во Букурешт, доаѓа и...

Романскиот Динамо Букурешт не доби вајлд-карта за Лигата на шампионите, но тоа нема да ги поколеба во обидот да создадат силен тим. Голманот Владимир Цупара, кој треба(ше) во Букурешт да се пресели следното лето, се...

Се огласија од Кил: Почнавме преговори со Де Варгас!

Германскиот шампион Кил ќе има сосема нов изглед следната сезона, во поглед на играчкиот кадар. Заминуваат главните ѕвезди - Сандер Сагосен, Никлас Ландин, Миха Зарабец...а Кил иако го има договорено трансферот на Венсан Жерар, веќе...

Беше желба на Вардар, а сега е пред договор со Загреб

Рускиот репрезентативец Александар Шкурински, е пред договор со актуелниот хрватски шампион Загреб. Според хрватските медиуми, преговорите на „плинарите“ со 27-годишниот лев бек се во напредна фаза и наскоро би можел да биде промовиран како нов...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ