Бундес лига

Официјално две пакет-засилувања во Фленсбург: Лауге Шмит и Тофт Хансен за стариот сјај на актуелниот европски клупски шампион!

Германскиот бундеслигаш Фленсбург и официјално за следната сезона ги ангажираше репрезентативците на Данска, Хенрик Тофт…