24РАКОМЕТ ТВ

Лазовиќ за 24Ракомет ТВ: Ракометот е таков спорт, судиите може да имаат големо влијание (ВИДЕО)

По натпреварот меѓу Вардар и Будуќност, десниот бек на македонскиот шампион го сумираше првиот пораз во оваа сезона. Лошата игра во одбрана и пристапот на ракометарките се главната причина за поразот од 28-31.

Цвијиќ за 24Ракомет ТВ: Сакам со Вардар да ја освојам Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Ракометарките на Вардар го доживеаја првиот пораз во Лигата на шампионите оваа сезона. Поуспешен од тимот на Дејвис беше Будуќност кој славеше со 28:31 и со тоа му се реваншираше за поразот во Подгорица. Идната…

Душебаев за 24Ракомет ТВ: Не му дадовме никаква шанса на Целје (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар го победија словенечкиот првак Целје Пивоварна Лашко со 35:30 и успешно го положија првиот од трите преостанати испити во Лигата на шампионите. Гостите успешно парираа само во почетните минути, а потоа вардарци…

Зарабец за 24Ракомет ТВ: Пресудни беа нашите грешки и лесните голови на Вардар (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар го победија словенечкиот првак Целје Пивоварна Лашко со 35:30 и успешно го положија првиот од трите преостанати испити во Лигата на шампионите. Гостите успешно парираа само во почетните минути, а потоа вардарци…

Жвижеј за 24ракомет ТВ: Тешко е да се вратиш од негатива против екипа како Вардар (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар го победија словенечкиот првак Целје Пивоварна Лашко со 35:30 и успешно го положија првиот од трите преостанати испити во Лигата на шампионите. Гостите успешно парираа само во почетните минути, а потоа вардарци…

Песоа за 24Ракомет ТВ: Дојдов тука за повторно да ја освојам Лигата на Шампионите (ВИДЕО)

Македонскиот шампион вчера против Мец стигна до седмата последователна победа во Лигата на Шампионите. Вардарки имаа неизвесна завршница, но на крајот успеаа да стигнат до нови два поена со кои се зацврстија на првата позиција…

Лекиќ: Мец ни даде задача како да се подготвуваме за 3-2-1 одбрана (Видео)

Вардар одигра променлив натпревар, но на крајот и среќата беше на страна на македонскиот првак, па триумфираа со 23-21. Вардарки се свесни дека немаа одбрана за она што Мец го одигра против нив, па и…