ТРАНСФЕРИ

Томовски доби 42-годишник за конкурент во Лудвигсхафен

Македонскиот репрезентативен голман Мартин Томовски, добива конкуренција на голот на бундеслигашот Лудвигхсафен. Германскиот тим имаше проблеми на голманската позиција, бидејќи Стефан Ханеман поради повреда ќе отсуствува од ракометните терени, па веднаш реагираше. Словенецот Горазд Шкоф, кој...

Ристовска доби нова колешка: Илина му се враќа на ракометот, потпиша за ЦСКА Москва!

Некогашната ракометарка на Лада Толјати, Кубан Краснодар и Ростов Дон - Екатерина Илина, по една година пауза му се враќа на ракометот. Таа потпиша договор со новиот проект ЦСКА Москва и и стана колешка на...

Македонскиот зет се врати дома

Некогашниот ракометар на Вардар и Металург, Александар Стојановиќ, се чини се ближи кон крајот на богатата кариера. Македонскиот зет, кој е оженет со поранешната голманка на Еуростандард и Кометал Ѓорче Петров - Семра Радончиќ, се...

Црногорецот Вујовиќ ја менува Татабања со Бундес лига

Репрезентативецот на Црна Гора, Милош Вујовиќ од наредната сезона ќе биде нов играч на бундеслигашот Фуксе Берлин. Црногорецот во Берлин ќе пристигне од првенството на Унгарија каде што настапува за Татабања. Вујовиќ настапува на позицијата...

Дарко Георгиевски се врати во Франција

Некогашниот младински репрезентативец на Македонија, Дарко Георгиевски, во новата сезона се враќа на интернационална сцена. Откако во текот на минатата година, беше дел од составот на Охрид и имаше комбинации да продолжи во некој од...

Илкова не мрда од Турција

Некогашната ракометарка на Млаз Богданци, Еуростандард Ѓорче Петров и Кометал Ѓорче Петров - Ленче Илкова, и во новата сезона ќе игра во турскиот шампионат. По распадот на поранешниот европски првак, Илкова замина за Турција и...

Во Вардар издржа едвај пет месеци, сега ќе игра за Кристијанштад!

Словенечкиот репрезентативец Грегор Оцвирк, кој на почетокот на минатата сезона дојде во европскиот шампион Вардар, во новата сезона ќе ги брани боите на шведскиот тим Кристијанштад. Во „црвено-црниот“ тим не ја доби посакуваната минутажа, потоа...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ