ТРАНСФЕРИ

Остроушко не се договори со Констанца, па потпиша за катарскиот Ал Рајан!

Украинскиот репрезентативец Владислав Остроушко, кој беше прв стрелец во Еурофарм Пелистер во Лигата на шампионите, од следната сезона ќе има нов предизвик во кариерата. Левиот бек потпиша за катарскиот тим Ал Рајан, кој ќе биде...

Од Вардар во Автокоманда: Николиќ потпиша за Металург

Левиот бек Милица Николиќ, која досега беше дел од Вардар е нова ракометарка на Металург, со кој потпиша договор на една сезона. Николиќ потекнува од школата во Автокоманда и ги мина сите младински категории на...

Ништо од Нант, Раул Ентрериос останува уште една година во Барселона

Ако досега имаше дилеми, од денеска веќе ги нема. Раул Ентрериос и во следната сезона ќе го носи дресот на Барселона. Каталонскиот гигант објави за продолжување на соработката со ветеранот на уште една сезона со...

Загреб најде замена за Гаџа – доаѓа поранешен ракометар на Металург!

Поранешниот ракометар на тимот на Металург, Немања Обрадовиќ, кој минатата сезона ја мина во белорускиот шампион Мешков Брест, се наоѓа пред потпис со хрватскиот Загреб. Иако имаше комбинација да се пресели во европскиот шампион Вардар,...

Големи промени во украинскиот првак: Мотор се ослободи од три пикери!

Украинскиот шампион Мотор Запорожје во новата сезона ќе има многу измени во играчкиот кадар. Тимот предводен од литванскиот стратег Гинтарас Савукинас, во еден ден се ослободи од тројца кружни напаѓачи. Станува збор за Матеуш Кус чиј...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Павел Хорак останува „зебра“, Игор Марковиќ по пет години ќе има нов...

Босанскиот десен бек Дејан Малиновиќ, кој во последните три години настапуваше за романската Констанца, од наредната година ќе настапува за унгарската екипа Балатонфуреди со која потпиша договор на една сезона. Црногорското лево крило...

Беше понуден на Вардар и Еурофарм Пелистер, а заврши во АЕК Атина!

Австрискиот репрезентативен голман Томас Бауер, кој беше понуден на Вардар и Еурофарм Пелистер од неговата менаџерска агенција, во новата сезона ќе игра за грчкиот шампион АЕК Атина. Тимот од Атина амбициозно стартува во новата сезона...

Дојде во Вардар како европски шампион, а сега ќе игра во Израел

Кариерата на десниот бек Стефан Терзиќ одамна не се движи според посакуваната насока. Иако му беше предвидувана блескава иднина сепак, тој не е ниту сенка од играчот што требаше да биде. Како младинец од Борац...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Екс член на Вардар и Пелистер заминува од Словенија, Будуќност со засилување...

17-годишната ракометарка Анастасија Марсениќ е најновото засилување за црногорскиот шампион Будуќност. Десното крило потпиша договор на една година, а досега играше за данскиот третолигаш Вирум. Тимот на Динамо Букурешт се засили со двајца...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Беше понуден на Еурофарм Пелистер – а заврши во Романија, Гедбан со...

Полската репрезентативка Јоана Волошик, која настапува на позицијата лев бек потпиша договор на една година со новакот во Француската Прва лига, Сен Аман. Претходно таа играше за турскиот Кастамону, како и полските Погон...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ