СЕХА лига

КОМЕНТАР: Супер план, за СЕХА блам!

Хаосот кој го остави првата година од ковид пандемијата на светот, започна да се средува во втората година. Големите организации се консолидираа создадоа свои правилници и мерки и најважно учеа од своите грешки. Ако ЕХФ...

Нови детали за СЕХА Ф4: Мешков се заканил дека нема да игра ако Вардар...

Цел ден траела денеска голготата на ракометарите на Вардар во Загреб додека ја чекале одлуката на ИК на СЕХА лигата кои требало да решат дали настапот на македонскиот тим е „опасен“ за другите клубови....

СЕХА го исклучи Вардар од Ф4, Загреб доби подарок и оди во Задар

Екипата на Вардар нема да игра на завршниот турнир во СЕХА лигата во Задар, а ова стана познато откако имаше еден позитивен случај на Ковид 19, па ракометарите тргнаа кон Скопје место кон Задар. Сепак,...

Поради еден позитивен ракометар, Вардар нема да игра во Задар!

Екипата на Вардар вчера го обезбеди своето место на десеттиот Ф4 турнир во СЕХА лигата, но нема да може и да игра на истиот бидејќи ракометарите се на пат кон Скопје поради еден позитивен...

Мешков Брест со 15 ракометари на Ф4 во Задар

Противникот на Вардар во полуфиналето в петок во СЕХА лигта, Мешков Брест патува со 15 ракометари за Задар бидејќи четворица од составот се на листата на повредени и не можат да им помогнат на...

Познати термините за Ф4 во СЕХА – Вардар против Мешков Брест во првото полуфинале

Екипата на Вардар со пласманот на Ф4 турнирот во Задар го комплетираше списокот на учесници на завршниот турнир, а таму место претходно имаа обезбедено Веспрем, Мотор Запорожје и противникот на „црвено-црните“, Мешков Брест. Уште претходно...

Вујовиќ: Одигравме добра одбрана, но последните пет минути ни беа лоши

Вардар обезбеди десетто учество на завршниот турнир во СЕХА кој годинава ќе се одржи по вторпат во Задар. Поразот од 22:25 не беше толку разочарувачки бидејќи оние 24:20 од Скопје беа доволни за пласман...

Вардарци со пласман на Ф4 му го честитаа роденденот на претседателот Михајловски

Ракометарите на Вардар денеска загубија од Загреб со 22:25, но и покрај овој пораз тимот на Вардар се пласираше на завршниот турнир во СЕХА што е десетто учество за „црвено-црните“. Овој пласман на Вардар на...

Вардар загуби, но оди во Задар – По десетти пат ќе игра на Ф4...

После тешка средба во која Вардар имаше тежок финиш во кој беа искомплицирани работите на реваншот против Загреб, поразот од 22:25, сепак, беше доволен за успех бидејќи плус четирите гола од првата средба беа...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот ППД Загреб – Вардар (ЛИНК)

Со почеток во 20 часот во Загреб се среќаваат ППД Загреб и Вардар на реваншот од четврт-финалето во СЕХА лигата. Овие две екипи ќе се борат за пласман на завршниот турнир, а ситуацијата е...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ