СЕХА лига

Штрлек: Ги знаеме и силните, но и слабите страни на Вардар

Веспрем имаше слабо издание во првото полувреме од полуфиналето против Мешков Брест, но во вториот дел успеа да обезбеди финале и нов дуел со Вардар. Пред големото финале хрватското лево крило и играч на Веспрем,...

Дејвис: Подготвени сме да се бориме против Вардар

Вардар и Веспрем ќе имаат уште еден меѓусебен дуел и тоа во финалето на завршниот турнир на регионалната СЕХА лига. Според прикажаното во досегашните натпревари откако продолжи да се игра ракомет после паузата, Веспрем е...

Алушовски: Нема да излеземе на терен со бело знаме

Вардар имаше исклучително тешко полуфинале против Загреб кое на крајот го доби после изведување на пеналите. Пред бранителот на титулат е уште еден голем предизвик, а тоа е пресметката со Веспрем за нов пехар. Стевче...

Некогаш беа полни – како изгледа микс зона после натпревар во корона време (ФОТО)

Ракометните натпревари веќе почнаа да се играат - некаде без публика, некаде со публика, некаде без новинари, некаде со новинари на трибините. На завршниот турнир во регионалната СЕХА лига што се одржува во Задар, има...

Македонецот што испишува нова историја со Вардар

Вардар е тимот кој во последната деценија запиша толку многу рекорди на кои можат да им позавидат и многу други клубови кои имаат и далеку побогата историја во европски рамки. За двете круни во...
video

Им стана навика – вардарци повторно се тестираа на Ковид-19 (ФОТО)

Тестовите на коронавирусот на сите спортски екипи веќе им станаа како дел од секојдневието. Ракометарите на Вардар покрај тоа што се тестираа пред поаѓањето за Задар, истото го направија и денеска. Пред враќањето во македонската престолнина...

Гаџа: Денеска ќе подготвуваме тактика за Веспрем, а утре…

Поранешниот играч на Загреб, Анте Гаџа, беше еден од клучните ракометари во „црвено-црниот“ тим во камбекот против хрвтскиот првак. Вардарци на пенали ги победија „плинарите“ и во финалето ќе играат против унгарскиот гигант Веспрем. Гаџа...

Алушовски: Играчите се испразнети по она што се случи вчера, но…

Вардар во драматичен натпревар од полуфиналето во СЕХА лигата славеше со 30-29 над Загреб по изведувањето на седмерци. Тренерот Стевче Алушовски знае што му фали на Вардар, но е уверен дека процесот наскоро ќе заврши...

Дибиров: Не не интересира како – тука сме да донесеме пехар во Скопје

Во своето седмо учество на Ф4 турнирите во СЕХА лигата, Тимур Дибиров има шанса да го освои својот петти трофеј. На шест турнири Тимур ќе игра во финале, и сега ја има повторно истата цел,...

Еднаш вардарец, засекогаш вардарец: Карачиќ со порака – Браво браќа! (ФОТО)

Македонскиот шампион Вардар покажа уште еднаш покажа дека никогаш не смее да биде отпишан. Во луда завршница, „црвено-црниот“ тим најпрво се врати од негатива од шест погодоци, а потоа и на пенали го елиминира Загреб...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ