СЕХА лига

Познат терминот кога Вардар би можел да ја брани титулата: СЕХА Ф4 од 4...

Завршниот турнир во регионалната СЕХА лига е планирано да се одржи од 4 до 6 септември, во хрватскиот град Задар. Остануваат кон крајот на август да бидат одиграни двата реванш четвртфинални средби меѓу Веспрем и...

„Со половина пари што ги трошат Ѕвезда и Партизан во кошарка, ние би имале...

Веселин Вуковиќ три и пол години помина на клупата на репрезентацијата на Србија и за тој период забележа одлични резултати. Под негово водство е последниот медал на репрезентацијата од големите натпреварувања. Покрај сребрениот медал на...

Завршниот турнир во СЕХА ќе се игра во септември, пред почетокот на новата сезона

Изминатиов период за време на кризата поради коронавирусот голем број ракометари и воопшто спортисти тренираат во домашни услови. Иако во најголемиот дел од првенствата сезоната е завршена ракометарите продолжуваат со тренинзи. Учесниците во СЕХА лигата...

Динамо Букурешт доби покана да биде дел од СЕХА лигата!

Раководството на регионалната СЕХА лига веројатно планира ново проширување и зголемување на бројот на екипите учесници. Пред неколку дена вице-претседателот на лигата, Борис Сапожњиков најави дека се разговара за влез на каталонскиот гигант Барселона, потоа...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ