четврток, септември 24, 2020

СЕХА лига

Ристовски „пецна“: Веспрем не се глобтротери, па да не може да ги победиме

Вардар загуби во финалето на СЕХА лигата од унгарскиот Веспрем со 27-35 и му го предаде тронот на големиот ривал. Голманот Борко Ристовски му ја честита заслужената победа на Веспрем, но вели дека ова е...

Коралес МВП на турнирот, Јотиќ единствен вардарец во најдобриот тим

После освојувањето на титулата сосема очекувано тимот на Веспрем доби најмногу номинации во најдобрата седумка на Ф4 турнирот во СЕХА. Голманот Родриго Коралес, кој е и МВП после двете одлични партии во полуфиналето и финалето...

Манасков: Имавме целосна контрола, 60 минути бевме во предност

Во финалето од СЕХА лигата, сепак, имаше еден ракометар од Македонија кој се радуваше, а тоа е интернационалецот Дејан Манасков. Тој беше дел од Веспрем, а на оваа средба имаше реализација од 100 проценти. После...

Ристовски: Ја исполнивме првата цел, игравме финале во Задар

Вардар не успеа да забележи нов пресврт на Ф4 завршницата во Задар и вторпат од еден СЕХА фајнл-фор се враќа со сребрениот медал. Овој пат Веспрем беше далеку пред конкуренцијата и покажа одлично издание, па...

Вардар немаше сили за нов пресврт, Веспрем се реваншираше за ланскиот пораз

Во осмото финале од СЕХА лигата, вардарци го претрпеа вториот пораз и вторпат тоа се случи против тимот на Веспрем. Денеска тоа се случи во Задар каде што шампионот на Унгарија победи со 35:27....
video

Кого го праќаше Чупиќ во соблекувална?! (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар губат од Веспрем по првото полувреме во финалето од СЕХА лигата со 12-15. При тајм-аут на тренерот Стевче Алушовски, десното крило Иван Чупиќ ги загуби нервите. Хрватското десно крило му се обрати на...

Вардар имаше минус шест, но на одмор има три гола негатива против Веспрем

После 30 минути игра во финалето во СЕХА лигата резултатот е 12:15. Вардар има три гола негатива, но тоа не е недостижно така што останува можноста „црвено-црните“ во продолжението од средбата да се борат...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Вардар – Веспрем (ЛИНК)

После победата над ППД Загреб во полуфиналето, ракометрите на Вардар денеска ќе се соочат со Веспрем во финалето на 9. фајнл-фор турнир во СЕХА лигата. Вардар ќе се обиде да дојде до нова круна, а...

Утешното трето место за Мешков Брест

Тимот на Мешков Брест го освои третото место на завршниот турнир во регионалната СЕХА лига, откако славеше над Загреб со 23-29. Хрватскиот шампион тргна одлично и поведе со 4-1 по десетина минути игра, но следуваа...

Како ќе изгледа финалето во СЕХА во Задар: Вардар сегашниот против Вардар поранешниот

Од 20:30 часот денеска во Задар се игра финалето на 9. сезона од СЕХА лигата, а на терен се наоѓат тимовите на Вардар и Веспрем. Кога ќе се земат предвид составите и стручните штабови...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ