Лига на шампиони - Жени

Лига на шампиони: Ѓорѓиеска и колешките немаа сили за бод против ФТЦ Раил Карго

Екипата на Подравка за која настапува капитенот на репрезентацијата на Македонија, Елена Ѓорѓиевска претрпе пораз на домашен терен во 4. коло од ФТЦ Раил Карго и испушти шанса за да дојде до бодови кои...

Музика, сладолед, пуканки и Лига на шампиони

Претстојниот викенд ќе има празник на ракометот во шведскиот град Савехоф. Машкиот и женскиот клуб во ист ден ќе бидат домаќини на своите натпревари од Лигата на шампионите, а ист ќе биде случајот и...

По Вардар, и Савехоф влезе во историјата на ЛШ (ФОТО)

Првиот и досега единствениот клуб што имаше и машки и женски тим во Лигата на шампионите, откако елитното натпреварување се игра под капата на ЕХФ, беше нашиот Вардар. Двата „црвено-црни“ тима последен пат на...

Падна во безсознание, па се врати на терен со потрес на мозокот

Ракометарката на Будуќност, Ѓурѓина Јауковиќ на натправрот против Влчеа во Лигата на шампионите имаше непријатна ситуација, откако по еден старт на противничките ракометарки падна во безсознание. Алисија Фернандес грубо ја фаулираше Јауковиќ која при падот...

Писонеро: Во овој момент се чувствувам како Македонец

Дерби средбата која ќе биде одиграна в сабота во СЦ „Јане Сандански“ меѓу Вардар и Кил беше повод за денешната прес конференција на која вардарци дадоа вовед за она што ќе следува в сабота...

„Би било ненормално и нереално да имаме уште една шампионска година“

Тренерите на претставниците од Унгарија во женската Лига на шампиони на почетокот на сезоната ги истакнаа своите фаворити и очекувањата за пласман на завршниот турнир. Тренерот на Ѓер, Габор Дани не очекува дека уште...

„Би било ненормално и нереално да имаме уште една шампионска година“

Тренерите на претставниците од Унгарија во женската Лига на шампиони на почетокот на сезоната ги истакнаа своите фаворити и очекувањата за пласман на завршниот турнир. Тренерот на Ѓер, Габор Дани не очекува дека уште...

Кугис: Периќ ме покани во Вардар, среќен сум што работам со таков стручњак

Голманот кој летово пристигна во редовите на Вардар од Летонија, Артур Кугис потврдува дека е задоволен од трансферот кај актуелниот првак. Тој полека се адаптира на играта на „црвено-црните“ и покажува дека како што...

Мец немаше милост за Ѓорѓиевска и Подравка, Крим изненаден дома

Во првото коло од Лигата на шампиони за жени фаворитките остварија победи, единствено Крим беше изненаден на домашен терен од претставникот од Чешка, Мост Бањик. Подравка на гостувањето кај Мец доживеа катастрофален пораз од 40:26....

Мец немаше милост за Ѓорѓиевска и Подравка, Крим изненаден дома

Во првото коло од Лигата на шампиони за жени фаворитките остварија победи, единствено Крим беше изненаден на домашен терен од претставникот од Чешка, Мост Бањик. Подравка на гостувањето кај Мец доживеа катастрофален пораз од 40:26....

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ