НАЈДОБРОТО ОД СУПЕРЛИГА

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 8. КОЛО ОД ПЛЕЈ-ОФ/АУТ ВО СУПЕР ЛИГАТА (АНКЕТА)

Традицијата продолжува и екипата на 24Ракомет и годинава ви овозможува во секое коло од разигрувањето за титула и за опстанок да гласате за најдобрите ракометари по коло во пролетниот дел од сезоната. На крајот од...

МВП НА 7. КОЛО ОД ПЛЕЈ-ОФ/АУТ ВО СУПЕР ЛИГАТА – СТЕФАН АТАНАСОВСКИ (КУМАНОВО)

Ракометарот на Куманово, Стефан Атанасовски, го доби признанието за најкорисен играч, односно МВП на 7. коло од суперлигашкиот плеј-оф/аут. Кружниот напаѓач на натпреварот против дебитантот одигра одлично во двата правци и беше меѓу најзаслужните за...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 7. КОЛО ОД ПЛЕЈ-ОФ/АУТ ВО СУПЕР ЛИГАТА (АНКЕТА)

Традицијата продолжува и екипата на 24Ракомет и годинава ви овозможува во секое коло од разигрувањето за титула и за опстанок да гласате за најдобрите ракометари по коло во пролетниот дел од сезоната. На крајот од...

ЅВЕЗДА НА 18. КОЛО ОД ЖЕНСКАТА ЛИГА – АНГЕЛА КОСТОВИЌ (ЧАИР)

Ракометарката на Чаир, Ангела Костовиќ, го доби признанието за најкорисен играч, односно ѕвезда на 18. коло во Женската лига. За Костовиќ ова е прво МВП признание, додека за нејзиниот клуб четврто признание, двапати за МВП...

МВП НА 6. КОЛО ОД ПЛЕЈ-ОФ/АУТ ВО СУПЕР ЛИГАТА – ВЛАДАН КАСТРАТОВИЌ (ПРИЛЕП)

Ракометарот на Прилеп, Владан Кастратовиќ, го доби признанието за најкорисен играч, односно МВП на 6. коло од суперлигашкиот плеј-оф/аут. Средниот бек беше меѓу најзаслужните за победата на Прилеп против еден од главните ривали во битката...

ТРИ ЅВЕЗДИ НА 18. КОЛО ВО ЖЕНСКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

Единствениот специјализиран портал за ракомет, 24Ракомет, од сезонава избира и „ѕвезда на колото“ во женската Супер лига. Читателите ќе имаат можност да ја изберат ракометарката што најмногу покажала во колото што е завршено, и да...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 6. КОЛО ОД ПЛЕЈ-ОФ/АУТ ВО СУПЕР ЛИГАТА (АНКЕТА)

Традицијата продолжува и екипата на 24Ракомет и годинава ви овозможува во секое коло од разигрувањето за титула и за опстанок да гласате за најдобрите ракометари по коло во пролетниот дел од сезоната. На крајот од...

ЅВЕЗДА НА 17. КОЛО ОД ЖЕНСКАТА ЛИГА – ЈАНА РАВОЈСКА (СКОПЈЕ)

Ракометарката на Скопје, Јана Равојска, го доби признанието за најкорисен играч, односно ѕвезда на 17. коло во Женската лига. За Равојска ова е прво МВП признание, додека за нејзиниот клуб второ признание, во првиот дел...

ТРИ ЅВЕЗДИ НА 17. КОЛО ВО ЖЕНСКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

Единствениот специјализиран портал за ракомет, 24Ракомет, од сезонава избира и „ѕвезда на колото“ во женската Супер лига. Читателите ќе имаат можност да ја изберат ракометарката што најмногу покажала во колото што е завршено, и да...

МВП НА 5. КОЛО ОД ПЛЕЈ-ОФ/АУТ ВО СУПЕР ЛИГАТА – ЛАЗАР АДАМОВИЌ (ВАРДАР НЕГОТИНО)

Ракометарот на Вардар Неготино, Лазар Адамовиќ, го доби признанието за најкорисен играч, односно МВП на петтото коло од суперлигашкиот плеј-оф/аут. Српскиот интернационалец повторно имаше одлична партија и со осум погодоци го предводеше својот тим до...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ