Младинска лига

Бутел Скопје на максимум – со осум од осум на пауза

Заврши есенскиот дел во машката Младинска лига, откако се одиграа половина од планираните натпревари во оваа конкуренција во двете групи. Само минатогодишниот шампион кај кадетите, Бутел Скопје, оваа полусезона има максимален број на победи во...

Од билтенот на РФМ: Суспензии за тројца ракометари, еден ќе биде шест месеци...

Натпреварувачката Комисија на РФМ изминативе денови имаше полни раце работа, откако беа изречени три казни по натпреварите од второто коло во машката кадетска лига. Суспензии добија тројца ракометари, а еден од нив ќе биде надвор...

Стартува младинската лига: Братски двобој во Битола, Прилеп оди на мегдан на Пролет

Со братскиот двобој во Битола во текот на утрешниот ден меѓу Еурофарм Пелистер и Еурофарм Пелистер 2, ќе стартува новата сезона во Младинска лига. Од групата А, ќе се одиграат уште три средби. Охрид патува...

Кадетите на Голден Арт го освоија турнирот „Карпош 2022“ во Куманово

Голден Арт ја продолжува низата на освојување турнири во млади категории оваа година и на најдобар начин покажува дека обрнува посебно внимание во создавање млади македонски ракометари. На турнирот „Карпош 2022“ по повод големиот македонски...

Познат изгледот на групите кај пионерките, ќе играат 13 екипи

Денес во просториите на Ракометната федерација на Македонија (РФМ) беа извлечени групите и за пионерската лига во женска конкуренција. Во годинешната сезона ќе учествуваат 13 тимови, кои се поделени во три групи по региони. Во група...

Извлечени групите во пионерската машка лига, кој против кого во новата сезона

Во новата сезона во машката пионерска лига ќе учествуваат 25 екипи, кои ќе бидат поделени во четири групи. Во групата А и Б ќе играат тимовите од Скопје. Првата група брои шест учесници, додека во...

Кај кадетките се пријавија 14 екипи, ќе се игра во три групи по региони

За новата сезона во Кадетската лига во женска конкуренција се пријавија 14 екипи. Тие се поделени во три групи по региони. Во група А ќе играат шест, додека во групите Б и В по...

Кај кадетите ќе играат 26 екипи, познат изгледот на групите

Машката кадетска лига во новата сезона, за која се пријавија 26 екипи ќе се игра во три групи, поделени по региони. Група А има десет екипи од скопски регион, додека во групите Б и В...

Извлечени групите во младинските лиги, ќе се игра по нов систем

Денеска во просториите на Ракометната федерација на Македонија беа извлечени групите за младинските лиги во машка и женска конкуренција. Кај момците, ќе се игра во две групи Исток и Запад, каде што екипите што не...

Благојче Тодоровски е нов Комесар за натпревари во РФМ

Ракометната федерација на Македонија денеска го промовираше новиот Комесар за натпревари, а тоа ќе биде Благојче Тодоровски. Битолчанецот доаѓа на местото на Славе Николов, кој поднесе оставка на тоа работно место пред една недела. Тодоровски заедно...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ