Младинска лига

Аеродром постигна 59 погодоци, Пролет и Алкалоид резмираа во драматичен натпревар

Изминатите неколку дена беа одиграни многу натпревари во кадетските и пионерските лиги во двете конкуренции. Најинтересно беше на средбата меѓу кадетите на Пролет и на Алкалоид, во која гостите во последните секунди стигнаа до израмнувачки...

Непоразениот Тиквеш оди кај Прилеп, вардарки го чекаат Куманово, Голден Арт на мегдан на...

По завршувањето на младинските лиги, до крајот на полусезоната останува да се одиграат уште дел од натпреварите од двете конкуренции во кадетска и пионерска лига. Овој викенд стартуваат и пионерките. Ќе се натпреваруват 11 екипи...

Алкалоид триумфално кај Вардар, Охрид со цел плен од езерскиот двобој

Изминатите неколку дена се одиграа натпреварите од 1 коло во кадетска машка, од 3 коло во кадетска женска и од 3 коло во пионерска машка конкуренција. Кај кадетите Алкалоид имаше трумфален старт против Вардар, додека...

Нова тура натпревари: Алкалоид на мегдан на Вардар, братски двобој во Битола

По младинската и пионерската, денеска стартува и кадетската лига во машка конкуренција, во која сезона ќе играат 26 екипи поделени во пет групи по региони. Бутел Скопје ќе гостува кај Аеродром, додека Металург оди на...

Делчево Вардар го доби градскиот двобој, Вардар и Металург со убедливи победи

Се одигра и второто коло во женската кадетска лига, со исклучок на дуелот меѓу Куманово и Шампион, кој е на програмата вечерва. Во групата А, фаворитките стигнаа до лесни победи, откако Вардар славеше против Ѓорче...

Вардар победи со 17 гола разлика, Тиквеш со втор триумф, Охрид падна во Битола

Комплетирано е второто коло во машката пионерска лига во петте групи, со исклучок на еден натпревар кој беше одложен. Во групата А, Вардар забележа убедлив триумф над Куманово, додека во групата Б, Охрид беше поразеен...

Заврши есенскиот дел: Бутел Скопје, Алкалоид и Прилеп без загубен бод

На 1 декември, откако ќе се одигра еден заостанат натпревар меѓу Металург и Голден Арт, ќе заврши есенескиот дел од младинската лига во машка конкуренција. Во групата А заврши уште пред две недели, а таму...

Алкалоид на мегдан на Бутел Скопје, Тиквеш оди во Богданци, градски двобој во Делчево

Претстојниот викенд во Македонија ќе бидат одиграни голем број натпревар во машката младинска и пионерска лига, како и во женската кадетска лига. Кај младинците, Бутел Скопје ќе оди на петти триумф на петтиот натпревар на...

Сани со убедлив триумф за старт, Делчево и Деспина ремизираа

Изминатиот викенд стартуваше кадетскиот шампионат во женска конкуренција, во кој оваа сезона ќе играат 16 екипи. Тие се поделени во три групи по региони, од кои А и Б групата имаат по шест екипи, додека...

Кавадарчани пресилни за неготинци, Еурофарм Пелистер го освои Охрид, победa и за Алкалоид

Изминатиот викенд започнаа натпреварите во машката пионерска лига, во која сезонава ќе има 25 екипи поделени по региони во пет групи. Кумановци забележаа минимална победа над Металург, додека со ист резултат Еурофарм Пелистер го освои...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ