Младинска лига

Гледајте ги ВО ЖИВО натпреварите од младинската лига (ЛИНКОВИ)

Викендов се играат натпреварите од младинските лиги во машка и женска конкуренција. Кај момците, има 24 екипи поделени во четири групи по шест тима, додека кај девојките има 13 екипи поделени во четири групи -...

Гледајте ги ВО ЖИВО сите натпревари од младинската лига (ЛИНКОВИ)

Денеска започнуваат натпреварите од машката младинска лига, кои ќе ги организира Ракометната федерација на Македонија во турнирски систем. Во машка конкуренција се пријавија 24 екипи, кои се поделени во четири групи и ќе одиграат секој...

Младинците стартуваат утре: 24 екипи во тридневна битка за Ф4

Во текот на утрешниот ден започнуваат натпреварите од машката младинска лига, кои ќе ги организира Ракометната федерација на Македонија во турнирски систем. Во машка конкуренција се пријавија 24 екипи, кои се поделени во четири групи...

Младинките се активираат: 13 екипи ќе се борат за Ф4

Во текот на утрешниот ден започнуваат натпреварите од женската младинска лига, кои ќе ги организира Ракометната федерација на Македонија во турнирски систем. Во женска конкуренција се пријавија 13 екипи, кои се поделени во четири групи...

Младинските лиги ќе се играат во јуни, пријавени се 97 екипи!

По долга пауза, во текот на месец јуни ќе се играат сите младински лиги во организација на Ракометната Федерација на Македонија. Пријавени се голем број екипи во сите конкуренции, а веќе се познати и датумите...

Владата одлучи: Цели екипи мора да се тестираат пред секој меч!

На последната седница на Владата на Македонија што беше одржана вчера, беше донесена одлука што би можела да биде нов финансиски удар за клубовите. Сите инволвирани во натпреварите, ќе мора да направат ПЦР тест...

Милошевски: Нема услови за играње ракомет, се чека потврда од УО дека ќе нема...

Во текот на вчерашниот ден се одржа конференција во која партиципираа генералните секретари на одбојкарската, фубдалската, кошаркарската и ракометната федерација, како и генералот секретар на МОК. Темата беше „Спортот во услови на коронавирус“, а генералниот...

Ракометните школи привремено прекинаа со работа

После објавувањето на информацијата од страна на Владата дека од утре се затвораат основните и средните училишта, како и факултетите со свои соопштенија преку социјалните мрежи се огласија и клубовите кои имаат свои ракометни...

Нови ваучери за клубовите – кој доби најмногу (ФОТО)

38 Ракометни клубови од Суперлигата, Женската лига и од машката прволигашката конкуренција, добија ваучери од страна на Агенцијата за млади и спорт, преку кои се обезбедуваат финансиски средства од спонзори во форма на даночно...

Младите од Алушовски доминираа во Србија: Има две круни во ЛШ како играч, сега...

Тимот на Алушовски се враќа со златни медали од турнир „Метеор“ во Србија откако беше освоено прво место со генерацијата 2006 и исто така прво место во мини ракомет со генерацијата 2008. Ракометниот клуб...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ