Младинска лига

Вардар и Стружанка ќе играат во финалето на кадетскиот Ф4!

Екипите на Вардар и Стружанка ќе играат во финалето на Ф4 турнирот во кадетската лига откако во полуфиналните дуели беа подобри од Феникс, односно Шампион. Актуелен бранител на титулата е Стружанка. Вардар во првото полуфинале...

Џамтоска и Бабачев ќе ги водат младинските тимови на Охрид

Екипата на Охрид по назначувањето на Горан Андоновски како нов тренер на сениорскиот тим, денеска откри кои два тренери ќе работат со пионерите, кадетите и младинците на тимот. Тоа ќе бидат Александра Џамтоска - Сани...

Стружанка ќе го организира Ф4 за кадетки, познати саатниците и полуфиналните двојки

Екипата на Стружанка од Струга ќе го организира Ф4 турнирот кај кадетките, кој ќе се одржи на 11 јуни во салата при СОУ „Нико Нестор“. Актуелен бранител на титулата во кадетската лига е токму екипата...

Познати се патниците на Ф4 кај кадетките

Кадетската екипа на Стружанка ќе ја брани титулата во кадетската лига откако на лесен начин обезбеди место меѓу најдобрите четири екипи, кои ќе играат на кадетскиот Ф4. Ракометарките на Стружанка во четвртфиналниот дуел убедливо ја...

Митев МВП на Ф4, Ерманоски најдобар голман

Екипата на Алкалоид е новиот младински шампион откако на Ф4 турнирот, кој се одржуваше во спортската сала „Антон Димитров“ во Бутел, ја совлада младинската екипа на Бутел, со резултат 23:22. Ланската сезона титулата ја...

Македонија доби нов младински шампион

Екипата на Алкалоид е новиот младински шампион откако на Ф4 турнирот, кој се одржуваше во спортската сала „Антон Димитров“ во Бутел, ја совлада младинската екипа на Бутел, со резултат 23:22. Ланската сезона титулата ја...

Младинците на Бутел преку силниот Еурофарм Пелистер 2 до борба за трофеј!

Младинската екипа на Бутел обезбеди пласман во финалето од младинскиот Ф4, откако во полуфиналето против Еурофарм Пелистер 2 триумфираше со четири гола разлика, 28:24. Избраниците на Дарко Јанев во најголемиот дел од натпреварот беа во...

Мечкароски е МВП на Ф4, Ѓошевски најдобар голман, Лазов најдобар стрелец!

Ракометарите на Бисинов од Велес се нови шампиони во пионерската машката лига за оваа сезона откако во финалето од Ф4 турнирот кој се одржуваше во спортската сала при ООУ „Блаже Конески“ во Велес го...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ