Младинска лига

Извлечени групите во пионерската машка лига, кој против кого во новата сезона

Во новата сезона во машката пионерска лига ќе учествуваат 25 екипи, кои ќе бидат поделени во четири групи. Во групата А и Б ќе играат тимовите од Скопје. Првата група брои шест учесници, додека во...

Кај кадетките се пријавија 14 екипи, ќе се игра во три групи по региони

За новата сезона во Кадетската лига во женска конкуренција се пријавија 14 екипи. Тие се поделени во три групи по региони. Во група А ќе играат шест, додека во групите Б и В по...

Кај кадетите ќе играат 26 екипи, познат изгледот на групите

Машката кадетска лига во новата сезона, за која се пријавија 26 екипи ќе се игра во три групи, поделени по региони. Група А има десет екипи од скопски регион, додека во групите Б и В...

Извлечени групите во младинските лиги, ќе се игра по нов систем

Денеска во просториите на Ракометната федерација на Македонија беа извлечени групите за младинските лиги во машка и женска конкуренција. Кај момците, ќе се игра во две групи Исток и Запад, каде што екипите што не...

Благојче Тодоровски е нов Комесар за натпревари во РФМ

Ракометната федерација на Македонија денеска го промовираше новиот Комесар за натпревари, а тоа ќе биде Благојче Тодоровски. Битолчанецот доаѓа на местото на Славе Николов, кој поднесе оставка на тоа работно место пред една недела. Тодоровски заедно...

Здружението на тренери додели 102 лиценци за новата сезона во Македонија

Минатиот викенд стартуваше новата сезона во македонскиот клупски ракомет со суперлигашката конкуренција, а овој викенд стартуваа и дамите. Здружението на ракометни тренери на Македонија додели 102 лиценци на тренери кои ќе ги водат екипите во...

СИТЕ ШАМПИОНИ НА МАКЕДОНИЈА

Со одигрувањето на завршниот турнир во женската кадетска лига беше минатиот викенд спуштена завесата на ракометната сезона во Македонија. Беа доделени шампионски пехари во осум натпреварувања под капата на Ракометната федерација на Македонија. Во сениорска конкуренција...

Затуроска е МВП, Кирова најдобар голман, Ризоска најдобар стрелец

Екипата на Стружанка ја одбрани титулата во кадетската лига откако во неизвесното финале против Вардар славеше со 23:21. Победникот беше одлучен на пенали бидејќи регуларниот дел од натпреварот заврши без победник, 20:20. По финалето, беа...

Драма во Струга – Кадетките на Стружанка преку пенали до шампионската титула!

Екипата на Стружанка ја одбрани титулата во кадетската лига откако на Ф4 турнирот, на кој беше организатор, успеа во неизвесното финале да го совлада Вардар со 23:21. Победникот беше одлучен на пенали, а регуларниот...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ