Младинска лига

video

Гледајте ги ВО ЖИВО натпреварите на Ф4 за пионери (ЛИНКОВИ)

НАТПРЕВАР ЗА 3. МЕСТО ГРК ТИКВЕШ – МЕТАЛУРГ https://youtu.be/YofBAGP5rgU ФИНАЛЕ КЛ 7 – СТРУГА https://youtu.be/qKERE18iwAA
video

Гледајте ги ВО ЖИВО натпреварите од Ф4 за пионери и пионерки (ЛИНКОВИ)

ПИОНЕРИ 10:00ч - ГРК ТИКВЕШ - КЛ 7 https://youtu.be/9uSgPEpXyfo 12:00ч - СТРУГА - МЕТАЛУРГ https://youtu.be/A7QtnVfBa8U ПИОНЕРКИ 10:00ч - ДЕСПИНА - СКОПЈЕ 2020 https://youtu.be/YyT4VOMoNxc 12:00ч - СТРУЖАНКА - ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК https://youtu.be/wHoflHatVfs

Пионерките на Ф4 во Ѓорче Петров, покрај домаќинот ќе играат Скопје, Стружанка и Деспина

Изминатиот викенд се одиграа натпреварите од групата фаза во женска пионерска конкуренција. Екипите беа поделени во четири групи и по три дена натпревари, познати се патниците на завршниот турнир, кој ќе се игра в среда...

Металург, Тиквеш, КЛ7 и Струга ќе се борат за титулата на пионерскиот Ф4

По крајот на групната фаза, в среда на 30 јуни, ќе се одигра завршницата во машкото пионерско првенство на Македонија. Домаќин ќе биде екипата на Струга, а натпреварите од Ф4 турнирот ќе се играат во...

Поделени признанија кај кадетките: Затуроска е МВП, а Чурлиноска е најдобар голман

Тимот на Стружанка стана шампион во женска кадетска конкуренција, откако славеше на двете средби од Ф4 во Прилеп. Во финалето на Стружанка беше поуспешна од Деспина со резултат 18:16, а во натпреварот за трето место...

Поделени признанија: Наумовски МВП, Ангеловски нај голман, а Петковски нај стрелец на кадетскиот Ф4

Тимот на Металург ја освои титулата во кадетската лига, која вчера ја имаше својата завршница со Ф4 турнирот. Во финалето Металург ја совлада екипата на Младост со резултат 27:21, а во натпреварот за трето место...

Металург ја освои шампионската титула во кадетската лига

Титулата во кадетската лига во машка конкуренција ја освои екипата на Металург откако во финалето од завршниот турнир немаше големи проблеми против Младост Богданци и стигна до победа од 27:21. Ракометарите на Металург имаа одлично...
video

Гледајте ги ВО ЖИВО натпреварите од Ф4 за кадетки (ЛИНКОВИ)

НАТПРЕВАР ЗА 3. МЕСТО (ВАРДАР - МЕТАЛУРГ) https://youtu.be/yivY6AfPRhs ФИНАЛЕ (СТРУЖАНКА - ДЕСПИНА) https://youtu.be/xPpmVAlzwTE
video

Гледајте ги ВО ЖИВО натпреварите од Ф4 за кадети (ЛИНКОВИ)

НАТПРЕВАР ЗА 3. МЕСТО (ВАРДАР - СТРУГА) https://youtu.be/qqSr0r0edg8 ФИНАЛЕ (МЛАДОСТ - МЕТАЛУРГ) https://youtu.be/mGusFi1iWqc

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ