Куп

Валтер: Кога добивате натпревари со пресврт, победата е уште послатка

Еурофарм Пелистер славеше во драматичен натпревар против Вардар со 23-22 и на тој начин го освоија трофејот во Суперкупот. Тренерот Ларс Валтер вели дека ако се погледне првата седморка на Вардар, тоа е навистина силен...

Кизиќ: Имавме ладна глава во финишот, и покрај негативата знаевме дека ќе се вратиме

Еурофарм Пелистер славеше против Вардар со 23-22 во драматичен натпревар во Охрид и го освои трофејот во Суперкупот на Македонија. Еден од јунаците на битолчани беше голманот Марко Кизиќ, кој влезе во второто полувреме и...

Недановски: Немаме луксуз за ротации како Еурофарм Пелистер, но имаме свои квалитети

Мечот Вардар - Еурофарм Пелистер оод Суперлупот е закажан за утре (недела) во 20 часот во СЦ „Билјани Извори“ во Охрид. Вардар влегува во мечот како актуелен првак на Македонија и освојувач на Купот....

Ќе има Чкембари во Охрид: На Широк Сокак утре ќе се продаваат билети за...

Македонскиот вицепрвак Еурофарм Пелистер ги извести своите фанови дека в сабота на 10 септември од 12:00 до 16.00 часот на специјализиран штанд пред аптеката Еурофарм на Широк сокак ќе врши продажба на билетите за...

Охрид е подготвен за Суперкупот: Ристески – да бидеме сведоци на ракометен спектакл!

Охрид во организација со Ракометната федерација на Македонија (РФМ) ќе биде домаќин на годинешното издание на машкиот ракометен Суперкуп меѓу екипите на Вардар и Еурофарм Пелистер. Натпреварот е закажан за в недела, 11 септември, во...

Начевски и Николов ќе делат правда на Суперкуп двобојот меѓу Вардар и Еурофарм Пелистер

Ракометната федерација ги објави официјалните лица за Суперкуп натпреварот меѓу Вардар и Еурофарм Пелистер. Очекувано, правдата ќе ја делат Славе Николов и Ѓорѓи Начевски, додека на мечот ќе има и двајца делегати-контролори. Тоа ќе бидат Камер...

Од понеделник билети за Суперкуп – гледајте ги Вардар и Еурофарм Пелистер за 200...

Од понеделник ќе започне продажбата на билети за Суперкуп натпреварот што ќе се одигра во СРЦ „Билјанини Извори“ во Охрид на 11 септември. Билетите ќе се продаваат по цена од 200 денари, а ќе може...

ОФИЦИЈАЛНО: Охрид ќе биде домаќин на Суперкупот!

Како што најави 24Ракомет, Охрид во организација со Ракометната федерација на Македонија (РФМ) ќе биде домаќин на машкиот ракометен Суперкуп меѓу шампионот Вардар и финалистот на Купот на Македонија, Еурофарм Пелистер. Денес, раководството на Охрид...

За РФМ нема слаба организација – клубовите виновни за прекинот на финалето од Купот

Клубовите финалисти на Купот на Македонија, Вардар и Еурофарм Пелистер се виновни за однесувањето на дел од гледачите во салата „Јамсин“ во Кавадарци во мај, и Комисијата за жалби при РФм ја одби нивната...

Суперкупот на 28 август, Вардар и Еурофарм Пелистер ќе се борат за прв трофеј

Екипите на Вардар и Еурофарм Пелистер кон крајот на месец август ќе се борат за првиот трофеј во новата сезона, во рамки од македонскиот Суперкуп. Натпреварот од Суперкупот меѓу шампионот Вардар и финалистот од Купот...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ