Куп

Вардар очекувано прв до Ф4 во Купот на Македонија

Ракометарите на Вардар сосема очекувано обезбедија победа и против Радовиш во натпреварот од Купот на Македонија со 35:32 и на тој начин станаа првите учесници на завршниот турнир во Купот на Македонија. После победата против...

Радовиш ќе се бори со Вардар за место на завршниот турнир во Купот

Тимот на Радовиш ќе му биде противник на Вардар во финалниот дуел од групата В во Купот на Македонија, откако славеше над Астраион со убедливи 24-39. Неивесно беше само на стартот, додека беше 4-5, а...

Димитриоски даде десет гола, Вардар до врв ја наполни мрежата на Тиквеш

Ракометарите на Вардар се пласираа во финалниот двобој од четвртфиналната група во Купот на Македонија, откако славеа над Тиквеш со убедливи 42-24. Стратегот Стевче Алушовски на овој меч ги одмори Дибиров, Чупиќ, Ристовски, Гаџа,...

Куп на Македонија: Стартува борбата за завршниот турнир – натпревари од денеска до четврток

Денеска стартуваат натпреварите од четвртфиналната фаза во Купот на Македонија, каде што ќе играат 16 суперлигашки екипи. Во групата В, Вардар е голем фаворит против Тиквеш и се очекува да го потврди уште денеска местото...

Куп на Македонија: Лесен пат за Вардар и Еурофарм Пелистер до Ф4, ќе има...

Денеска во просториите на Ракометната федерација на Македонија беа извлечени двојките во четвртфиналните групи од Купот на Македонија. Тимовите на Вардар и Еурофарм Пелистер ќе имаат лесен пат до завршниот турнир во ова натпреварување. Вардарци...

Куманово против Металург, Вардар против Чаир во трка за финале од Купот на Македонија...

Со денешното извлекување на стартните бројчиња станаа познати полуфиналните двојки за Купот на Македонија во женска конкуренција. Ждрепката донесе две интересни двојки во кои Вардар за противник го доби тимот на Чаир, додека Куманово ќе...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ