КОЛУМНИ

СЕДМЕРЕЦ: Камелеон стил

Голема „француска“ победа за Вардар и мал битолски пораз за Еурофарм за почеток на ЛШ. 1.Сè е исто, ама и не е... Две сезони по ред, Вардар го отвора настапот во Лигата на шампионите со победа...

СЕДМЕРЕЦ: Тргна возот за Европа

Победнички старт и „зарибување“ на седмерец во Запорожје 1.Чекајќи ја ЛШ Во победите многу сме јаки, во поразите – се зaгреваме за посилните натпревари. Тоа обично, така оди овде. Посебно кога е старт на сезоната и...

СЕДМЕРЕЦ: Петка за локалниот „дечко“ со капитенската

Каде е трезорот на успехот на вардарци? 1. Тајната во соблекувалната Вардар го очекува нов шампионски предизвик во новата сезона во која одново ќе брани три круни – домашната супелигашка, регионалната во сега „глобалната“ СЕХА лига...

КОМЕНТАР: Како Струга, нема друга

Кога на едно место ќе ги сретнеш Веселин Вујовиќ, Бранко Тамше, Филип Гарден и Звонко Шундовски ќе ја разбереш величината на турнирот во Струга. Со багаж од четириесет и шест години не е лесно да...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ